zjentek

Co značí, když se levá končetina třese, zatímco pravá (v porovnání) je relativně v klidu?

Levá ruka se při běžných činnostech (ne ve spánku) výrazně a stabilně klepe-třepe, zatímco pravá téměř nikoli.
Jedná se o ženu*, 50let, tlak dlouhodobě výrazně nad normálem. Stav je dlouhodobý (půl života), takže jej nikdo neřeší, nejspíše jde o zvyk- život s třesem trvá prakticky déle, než ten bez třesu.

*velmi bystrý a moudrý člověk, intelekt na vysoké úrovni, žádné mentální indispozice…

Nejlepší odpověď
Kepler

To je záležitost pro neurologa, tremor může mít více příčin. Řešit by to ta paní měla co nejdříve, než se to dostane no neléčitelného stádia (jestli už v něm není). http://prizna­ky.vitalion.cz/tres/