Nerevarin

Co změnit když je soubor pro externí harddisk moc velký?

Chci nahrát film o velikosti cca 5GB na flashku nebo na externí disk. Ale při kopírování se zobrazí hláška „soubor je pro cílový systém souborů moc velký“. Prý to jde změnit někde v nastavení. Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. můžeš z jednoho velkého souboru udělat několik malých (ale to asi není tvým cílem)
  2. naformátuj flashku na exFAT (FAT64) a nebo NTFS, FAT 32 má omezení velikosti souboru na necelé 4 GB

😉

Další odpovědi
Hykam

Musíš film zkomprimovat v nějakém programu, ale snížíš tím kvalitu, nebo převést do nějakého úspornějšího formátu, ale zase se tím sníží kvalita, záleží na formátu.

např: http://www.slu­necnice.cz/sw/for­mat-factory/