irij

Co zaručuje nízká a vysoká pracovní frekvence procesoru?

Nejlepší odpověď
dave09

Obecně platí, že čím vyšší je frekvence procesoru, tím většího výkonu dosahuje. Na druhou stranu větší frekvence procesoru spotřebovává více energie (zvláště u notebooků mínus) a tím více se zahřívá(snižování životnosti, problém s chlazením).

Nejnovější procesory (Intel i5, i7) nabízí jistý kompromis mezi úsporou energie a výkonem. Dokáží se sami přetaktovat, pokud je potřeba vyšší výkon. Pokud výkon potřeba není, běží na nižší frekvenci a šetří tak energii.

anonym

pravdou je, že frekvence procesoru není až tak důležitý atribut pro výkon počítače. Postarejte se spíš o to aby procesor měl 4 a více výkonných jader a dostatek operační paměti … zda procesor běží na 2.5GHz nebo 3GHz není až tak důležité. Naopak, čím nižší frekvence tím energeticky =uspornější váš počítač bude.

anonym

a nejen energeticky úspornější, také tišší, díky pomaleji rotujícím větráčkům aktivního chlazení procesoru.