JájsemRaibek

Co zapříčiní nemoci sleziny, jater a ostatních vnitřních orgánů?

Nechápu proč před pár sekundama byla odstraněna podobná otázka – asi proto, protože ji položila niki a ta je někomu trnem v oku.
Tak se tedy ptám já, jakožto neznalý.

Nejlepší odpověď
johana 56

Sebemenší neléčené a včas neobjevené zánětlivé ložisko kdekoliv v těle může způsobit velké problémy tam, kde bych je logicky vůbec nečekala…

Vím, že není možné brát na těchto stránkách laické příspky ohledně zdraví vážně, ale pokud mohou muži odpovídat na dotatazy týkajíící se např. menstruace (mají snad osobní zkušenosti?), potom nechápu, proč by měl být dotaz niki nahlašován…

Další odpovědi
RyuzakiKate

Hodně toho dělá špatná strava a celkově špatné návyky. Psychika v tom samozřejmě hraje roli taky.

da ny

Zvláštně položená otázka ;)
/dobrá odpověď by se rovnala minimálně bakalářské práci 😉/
Často je to zánět (včas neobjevený)
„… – většinu chorob vnitřních orgánů zapříčiní neschopnost daného jedince se ‚srovnat‘ se sebou samým“ (gecco)
Až 80% se na vzniku veškerých zdravotních obtíží podílí hlavně psychika (tvrdí již mnozí lékaři).
Významný deficit některých vitamínů, minerálních prvků.
atd., atp
V případě např. jater také o dědičné onemocněné: „Gilbertův syndrom je způsoben abnormální gen, který dědí od svých rodičů. Tento gen řídí enzym, který pomáhá prolomit bilirubin v játrech.“
http://cs.medlic­ker.com/145-gilbertuv-syndrom-priciny-priznaky-diagnostika-a-lecba
http://ec.cotot­.com/gilbertuv-syndrom
Samozřejmě, že velký význam mají stravovací návyky, nevhodné kombinace (typické pro českou kuchyni). Pokud se objeví pravidelné dyspeptické obtíže je dobré jídelníček „na/upravit“ 🙂

Pro RyuzakiKate:
Neměla jsem špatnou stravu (většinu svého života chemicky ani geneticky neupravenou), rozumnou životosprávu. .Celkové návyky na slušné úrovni :)

gecco

Skryl jsem ji já…
Proč? – protože nemám rad trolly…
😉
Tobě odpovim – většinu chorob vnitřních orgánů zapříčiní neschopnost daného jedince se ‚srovnat‘ se sebou samým (a s potřebami svých orgánů)…
😉

gecco

johana56 – protože Niki je troll…
___
BTW – proč bych třeba já, který, ač chlap, nemohl odpovědět ‚zabce‘ na otázku ohledně menstruace?
Rozhodne s ní, ve svých 50 letech, mám ‚bohatsi‘ zkušenosti, než právě poprvé menstruujici holcina…
Samozřejmě – zkušenější dívku odkazu na gynekologa – jsou zákoutí, kam prostě ‚nedovidim‘…
😉

johana 56

gecco

Ženy se málokdy zapojují do debat o probémeh prostaty, i kyž mají možná také nějaké osobní zkušenosti z partnerského vzahu..
Ze svého hlediska to beru tak, že niki může být nemocný člověk.

Nelíbí se mi, že nikde neuvedené pravidlo těchto stránek se řídí tím, že tazatelé nejsou posuzováni stejně a kdokoli může rozhodnout o tom, který příspěvek nahlásí.