Co založil Erwin Schrödinger, rakouský teoretický fyzik?

Čím se proslavil?

Nejlepší odpověď
quentos

nejdřív kvantovou mechaniku a krátce nato rodinu :{)>
¨
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Er­win_Schr%C3%B6din­ger

Další odpovědi
panenka

Erwin Schrödinger přispěl významnou měrou nejen ke kvantové fyzice. Zabýval se též historií a filozofií fyziky a vědy obecně a jeho kniha What is Life? (Co je život?) z roku 1944, přestože byla určena široké veřejnosti, ovlivnila celou řadu vědců, kteří stáli u zrodu molekulární biologie a mezi kterými nechyběli objevitelé molekuly DNA Francis Crick či James D. Watson.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Er­win_Schr%C3%B6din­ger

hanulka11

Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger /žil otevřeně s dvěma žemami/ byl rakouský teoretický fyzik, jeden ze zakladatelů kvantové mechaniky, který se proslavil především formulací nerelativistické vlnové rovnice pro popis hmotných částic, kterou na jeho počest nazýváme Schrödingerova rovnice

Zdroj: http://www.osob­nosti.cz/erwin-schrodinger.php

myšpulín

Je to jeden ze zakladatelů kvantové mechaniky, který se proslavil především formulací nerelativistické vlnové rovnice pro popis hmotných částic, kterou na jeho počest nazýváme Schrödingerova rovnice. Za tuto základní práci obdržel v roce 1933 společně s Paulem Diracem Nobelovu cenu. Je také autorem proslulého myšlenkového experimentu Schrödingerova kočka, který asi nejlépe vystihuje Schrödingerův (a také mnoha dalších) skeptický postoj k obecně přijímané pravděpodobnostní interpretaci kvantové mechaniky.

Erwin Schrödinger přispěl významnou měrou nejen ke kvantové fyzice. Zabýval se též historií a filozofií fyziky a vědy obecně a jeho kniha What is Life? (Co je život?) z roku 1944, přestože byla určena široké veřejnosti, ovlivnila celou řadu vědců, kteří stáli u zrodu molekulární biologie a mezi kterými nechyběli objevitelé molekuly DNA Francis Crick či James D. Watson.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Er­win_Schr%C3%B6din­ger

Terryle

Schrödingerovu kočku. Založil ji do krabice s jedem a pak si nebyl jistej, jestli je pořád živá, nebo už pošla, a bál se krabici otevřít. A tak si na to vymyslel celou fyzikální teorii.

anonym

Dobrý večer Terryle.

Terryle

Dobrej, dobrej, i Vám :)