natal

Co zahrnout do seminární práce na VŠ s názvem ,,ČR jako vývozce kapitálu´´?

Odpovědi
huxa

Určitě bych tam zahrnul také vývoz kapitálu u internetu, zde to je ale složitější (v tomto nejsme tak špatní-většina jiných zemí používá pouze google a klikáním na jeho reklamy vlastně kapitál vyváží googlu).
Před tím ovšem určitě bych zmínil, kdy k tomu dochází a jak se tomu dá předcházet-snížit daně v zemi, aby se míň jezdilo kupovat do zahraničí, podpora domácích firem, …
Zmínit země, které vyváží kapitál daleko více a které daleko méně.

Pepa25

Vytáhni něco ze statistik níže ve zdroji a pak k tomu napiš, že to vše je zavádějící, že jediný kapitál, co od nás odtéká jsou převody zisků a kromě toho probíhá přesouvání vlastnictví firem na Kypr a do Holandska, kdy jsou za tím pořád Češi, ale už tu neplatí daně …

Zdroj: http://www.cnb­.cz/cs/statis­tika/platebni_bi­lance_stat/pzi/­index.html