Mariann

Co vznika pri odparovani vody z bazenu v hale, používá-li se na úpravu vody chlor – atd.?

Co vznika pri odparovani vody z bazenu v hale kdyz se na upravu vody pouziva chlor.Jsou tyto slouceniny lehci nez vzduch

Odvetravat halu u stromu nebo u zeme?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, jaké sloučeniny máš na mysli. Chlor je prvek, jako plynný Cl2 ve vodě zůstává rozpuštěný. Chloruje se do velmi nízké koncentrace, sice nad vodou je někdy malinko cítit, ale je neškodný. Mimo to se dnes používají i jiné baktericidy. Pokud by se chlor dostával do vzduchu, je to plyn podstatně těžší než vzduch, takže odvětrávat u země.