Avatar uživatele
anonym

Co vyvádějí poslanci na poslední chvíli?

Poslanci odmítli návrh občanského demokrata Vladislava Vilímce, aby si lidé mohli odečítat od základu daně stanovené částky, které vloží do údržby a rekonstrukcí svých domů určených k bydlení.
Sněmovna naopak přijala jiný Vilímcův návrh, aby neuvolnění zastupitelé nemuseli ze svých zastupitelských odměn odvádět sociální pojištění.
-
Je to smutné, ale už se tomu můžu jen chechtat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, johana 56, briketka10 před 3903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Alespoň lidé vidí, proč se tam všichni drží zuby nehty a o co jim jde !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Je to prirodzené, prvý Vilímcov návrh vlastne umožňuje ľuďom za štátne peniaze (daň sú peniaze odvádzané pre účely štátnych výdavkov) zhodnotiť (zvýšiť cenu) svojich domov. Ako by štát došiel k tomu, keby platil majiteľom domov údržbu a rekonštrukciu ich majetku.
V druhom návrhu, tie peniaze do štátnej kasy ani neprídu, tak s nimi nemôže ani manipulovať. Prečo by títo chudáci za svoju nadprácu mimo svojej riadnej práce v zamestnaní, mali ešte aj odvádzať zo svojich zastupiteľských odmien ešte aj platiť odvody? Veď by sa im to potom neoplatilo, venovať svoj vzácny voľný čas práci pre spoločnosť. Prirodzene, hovorím o tých neuvoľnených zastupcov ľudu, čo musia riadne pracovať a až vo svojom voľnom čase sa venovať svojmu koníčku – práci pre ľudí. Nezáviďte im, ale nechajte sa zvoliť aj vy. Potom sa môžte chechtat aj vy… „Kto tu hovorí o okrádaní štátu o odvody zo mzdy? Veď oni neberú plat, ale len odmenu.“…

Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

led má naprostou pravdu, můžu potvrdit, proto že jsem byl podvakráte neuvolněným zastupitelem a chtěl jsem za mrzký peníz dělat něco, co by prospělo obci a taky že jsem mnohé udělal. Při mém řádném zaměstnání platím všechny daně a jako zastupitel mám snad právo, neplatit další daně! A co se týká odečet daně z opravd nemovitostí, tak na tom jsou lépe Poláci, protože pokud předloží účtenky z nákupu materiálu, je jim vrácen VAT ( DPH ) v plné výši, tedy 22% ! A to jsme spolu, obě země, v EU !

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Neberte vážne moju odpoveď,
je to skôr satirický pohľad na problém.

před 3903 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek