annas

Co vyjadřuje svými slovy francouzský sociolog Gillese Lipovetsky?

„Luxus není pravým luxusem, pokud nedokáže učinit z pomíjivých předmětů spotřeby nadčasový mýtus“.

Nejlepší odpověď
vagra

Pokusím se vyjádřit svůj názor na slova Gillese Lipovetského.
Vyjímečná/luxus­ní,přepychová/ může být pro nás i obyčejná věc, událost nebo zážitek, který by jiným lidem nepřipadal nijak vyjímečný, ale pro nás je „nezapomenutelný a neopakovatelný.“
A právě pro tu svoji vyjímečnost, má pro nás trvalou, nadčasovou a nevyčíslitelnou­/přepychovou/ hodnotu.
Nadčasový mýtem asi myslel to, že se pro nás tato událost stává jakousi nezapomenutelnou – „legendou.“
Zajímá mě případný jiný výklad jeho slov.