Co vyjadřuje rčení?

Člověka poznáš po řeči, bylinu po vůni.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že kvalita člověka se pozná především z jeho chování a jednání. Ale ji při mluvení je třeba si všímat způsobu vyjadřování. To nám napoví, odkud člověk pochází, zda mluví afektovaně, je sebevědomý, případně je zakřiknutý, nesmělý, má nedostatečnou či pestrou slovní zásobu, nemluví či mluví plynule, tlachá, pomlouvá jiné atd.. Tedy i ze slovního projevu můžeme usuzovat na určité vlastnosti. Ale občas se zklameme, protože mnozí jedinci se umí přetvařovat. Stejně tak jako každá bylina nevoní, ale zapáchá.

Další odpovědi
infant

Člověk je zkrátka takový co mu plyne z úst. Když někdo, hloupě mluví nebo vede jen prázdné řeči, je pravděpodobné, že má prázdno i v hlavě a pod.