autacek

Co vyjadřovali aktéři ve filmu „Proč“ skandováním „Brusel, Brusel“? Byl to jejich postoj k tehdejším událostem v EU/EHS?

Nejlepší odpověď
Edison

Ne.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/fotbal/po­hary/fotbalova-tragedie-v-bruselu-liverpool-vs-juventus-heysel-stadion.A150528_223­823_fot_reprez_ald

Další odpovědi
Cenobita

V totalitním Československu bylo málo objektivních informací ze světa. Společnost podléhala iluzi, že co se děje v tzv. východním bloku je špatné a co je v západním bloku je dobré. Proto někteří fanoušci adorovali i nebezpečné jevy jako bylo fotbalové násilí tzv. rowdies, aniž sami kolikrát sami znali podstatu dění nebo skutečnosti.