Avatar uživatele
Bronzový

Co vy na to, že "v Nizozemsku připravují návrh eutanazie pro unavené životem"?

https://www.novinky.cz/…

----

Co vy na to?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jsem kategoricky PROTI! Nejde o nic jiného, než v konečném důsledku o legalizaci vraždění nepohodlných - pochopitelně salámovou metodou, nejdřív ňuňuňu, vše pro blaho a spokojený/kvalitní život, pak "trochu přitvrdíme" a konec bude v povinném úmrtí při dosažení nějaké hranice (produktivita jedince/zdravotní náklady na něj)!

Jestli chce někdo spáchat sebevraždu - jeho věc. Ale udělat to MUSÍ SÁM, natož aby o tom někdo JINÝ rozhodoval. A dementi, kteří se pozastavují nad "kvalitou života" např. kvadruplegika, který si dost těžko bez pomoci vezme život ať se laskavě zamyslí nad výše zmíněným - byť i jen maličké pootevření dveří v tomto směru je STEJNÉ, jako když holka přijde domů a oznámí, že je maličko, ale fakticky jen trošičku těhotná. :(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Kdesi jsem nedávno četl, že ta možnost volby, kdy mohu ukončit svůj život, je nejvíc, co mohu dosáhnout. A hlásal to nějaký český doktor, kapacita. Ale na to by měl právo mít každý člověk a neměly by na to být vydávány zákony. Na jedné straně bychom měli umožnit starým lidem umožnit spokojené stáří a klidné dožití, na druhé straně člověk který leží a je odkázán na pomoc druhých, tak může "prožít" i několik let. Otázka, zda máme právo rozhodovat o svém životě, když jsme ho dostali jako dar, tak si ho nemůžeme vzít. Pokud jsme schopni se svobodně rozhodnout, tak tady v evropských zemích nebude nikdo dělat harakiri, a pokud člověk dožívá a cítí se zbytečný, nebo nějak podobně, tak takové rozhodnutí odejít v daném okamžiku není svobodné.Těžko říct, pro co bych hlasoval. Pro nebo proti, asi bych se zdržel hlasování. A pokud to schválí Holanďané a třeba celá EU nebo odmítne, co se vlastně stane. A co je správné?
Někde jsem četl příběhy, možná podle skutečnosti, nebo vymyšlené, že v určité zemi byl zvyk, že smrtí jednoho z manželů, pochovali i toho druhého, aby se nemohl druhý více radovat se života. No rozvod a být vdovcem tam asi neznali.
O životě by si měl člověk rozhodnout sám. Otázkou je, zda do toho se počítají úmrtí způsobené tím, že je člověk v nesprávnou dobu na nesprávném místě, tedy dopravní nehody, výbuchy a podobně.


Avatar uživatele
Zlatý

Pěkná kravina. Holanďané by měli pít víc vodku s džusem a hlavně ti jejich unavení zákonodárci


Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel to má stejné "nevýhody" jako eutanazie. Člověka k ukončení života lze přimět pod nátlakem, manipulovat s ním. Jedná se samozřejmě hlavně o blízké "příbuzné", kterým buď překáží starost o člověka, či dychtí po dědictví. :-((
Možná se jednou dočkáme toho, že senioři odcházející do důchodu budou "nabádáni" k tomu, že jsou unavení a že je na život lépe rezignovat. Tak se budou mít lépe ti mocní a bohatí. :-))
A ještě jim odpadnou starosti s "přestárlými".Tento termín se ještě docela nedávno používal pro seniory.


Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasím s Aliendronem a Keltem, od schválení eutanázie
je jen krůček (možná jen půl) ke zneužití a k vraždě.

Škoda, že mám v otázce jen jednu nominaci, zasloužili by si ji oba jmenovaní.
_______

Doplňuji:
Na Novinkách jsem našla další články na téma eutanázie,
mj. také informaci, že se 66 % přiklání k jejímu uzákonění.

Pro těch 66 % bych měla další odkaz (podle mne ta doktorka „zaváhala“):
https://www.novinky.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Mělo být „66 % Čechů“…

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Je to strašně moc! Kdekdo se považuje za konzervativce a ochránce křesťanských hodnot a pak podporuje eutanázii a potraty - to mi hlava nebere. Chápu, že nejde o jednoduché otázky, protože se týkají etiky a složitých situací (hlavně u potratů), ale stejně ...

Avatar uživatele
Bronzový

nyjono

Kelte, vidím to naprosto stejně.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5135
Zlatý Drap 3222
Zlatý led 2294
Zlatý Kepler 2116
Zlatý marci1 1765
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1279
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 981
Zlatý zjentek 908

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.