nyjono

Co vy na to, že „v Nizozemsku připravují návrh eutanazie pro unavené životem“?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/v-nizozemsku-pripravuji-navrh-eutanazie-pro-unavene-zivotem-40295702?fbcl­id=IwAR1D6q2LkOj­xICEI3BPERT2ce8Co­oUbSmdis9vDLWtd­dqpmuGQ1EueQZExM

Co vy na to?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jsem kategoricky PROTI! Nejde o nic jiného, než v konečném důsledku o legalizaci vraždění nepohodlných – pochopitelně salámovou metodou, nejdřív ňuňuňu, vše pro blaho a spokojený/kvalitní život, pak „trochu přitvrdíme“ a konec bude v povinném úmrtí při dosažení nějaké hranice (produktivita jedince/zdravotní náklady na něj)!

Jestli chce někdo spáchat sebevraždu – jeho věc. Ale udělat to MUSÍ SÁM, natož aby o tom někdo JINÝ rozhodoval. A dementi, kteří se pozastavují nad „kvalitou života“ např. kvadruplegika, který si dost těžko bez pomoci vezme život ať se laskavě zamyslí nad výše zmíněným – byť i jen maličké pootevření dveří v tomto směru je STEJNÉ, jako když holka přijde domů a oznámí, že je maličko, ale fakticky jen trošičku těhotná. :(

Další odpovědi
Kelt

Kdesi jsem nedávno četl, že ta možnost volby, kdy mohu ukončit svůj život, je nejvíc, co mohu dosáhnout. A hlásal to nějaký český doktor, kapacita. Ale na to by měl právo mít každý člověk a neměly by na to být vydávány zákony. Na jedné straně bychom měli umožnit starým lidem umožnit spokojené stáří a klidné dožití, na druhé straně člověk který leží a je odkázán na pomoc druhých, tak může „prožít“ i několik let. Otázka, zda máme právo rozhodovat o svém životě, když jsme ho dostali jako dar, tak si ho nemůžeme vzít. Pokud jsme schopni se svobodně rozhodnout, tak tady v evropských zemích nebude nikdo dělat harakiri, a pokud člověk dožívá a cítí se zbytečný, nebo nějak podobně, tak takové rozhodnutí odejít v daném okamžiku není svobodné.Těžko říct, pro co bych hlasoval. Pro nebo proti, asi bych se zdržel hlasování. A pokud to schválí Holanďané a třeba celá EU nebo odmítne, co se vlastně stane. A co je správné?
Někde jsem četl příběhy, možná podle skutečnosti, nebo vymyšlené, že v určité zemi byl zvyk, že smrtí jednoho z manželů, pochovali i toho druhého, aby se nemohl druhý více radovat se života. No rozvod a být vdovcem tam asi neznali.
O životě by si měl člověk rozhodnout sám. Otázkou je, zda do toho se počítají úmrtí způsobené tím, že je člověk v nesprávnou dobu na nesprávném místě, tedy dopravní nehody, výbuchy a podobně.

Kepler

Pěkná kravina. Holanďané by měli pít víc vodku s džusem a hlavně ti jejich unavení zákonodárci

marci1

Bohužel to má stejné „nevýhody“ jako eutanazie. Člověka k ukončení života lze přimět pod nátlakem, manipulovat s ním. Jedná se samozřejmě hlavně o blízké „příbuzné“, kterým buď překáží starost o člověka, či dychtí po dědictví. ☹
Možná se jednou dočkáme toho, že senioři odcházející do důchodu budou „nabádáni“ k tomu, že jsou unavení a že je na život lépe rezignovat. Tak se budou mít lépe ti mocní a bohatí. 🙂
A ještě jim odpadnou starosti s „přestárlými“.Tento termín se ještě docela nedávno používal pro seniory.

ivzez

Souhlasím s Aliendronem a Keltem, od schválení eutanázie
je jen krůček (možná jen půl) ke zneužití a k vraždě.

Škoda, že mám v otázce jen jednu nominaci, zasloužili by si ji oba jmenovaní.
_______

Doplňuji:
Na Novinkách jsem našla další články na téma eutanázie,
mj. také informaci, že se 66 % přiklání k jejímu uzákonění.

Pro těch 66 % bych měla další odkaz (podle mne ta doktorka „zaváhala“):
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/le­karku-v-nizozemsku-soudi-za-eutanazii-nemela-pry-dostatecny-souhlas-40294560

ivzez

Mělo být „66 % Čechů“…

Pepa25

Je to strašně moc! Kdekdo se považuje za konzervativce a ochránce křesťanských hodnot a pak podporuje eutanázii a potraty – to mi hlava nebere. Chápu, že nejde o jednoduché otázky, protože se týkají etiky a složitých situací (hlavně u potratů), ale stejně …

nyjono

Kelte, vidím to naprosto stejně.