Avatar uživatele
anonym

Co vy na to ?!

Dávat na web odkazy na stažení filmů zdarma je trestné, rozhodl Ústavní soud!

http://www.no­vinky.cz/krimi/315915-davat-na-web-odkazy-na-stazeni-filmu-zdarma-je-trestne-rozhodl-ustavni-soud.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, bolak, zzzzz, anonym před 3820 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Já nevím, na jednu stranu mně to připadá z hlediska práva jako absolutní blbost. Přece pokud stahování nebo sledování takovýchto filmů není trestné, tak nemůže být trestné ani odkazování na ně.

Na druhou stranu je ale fakt že to provozoval hromadně, a měl pro tenhle účel založenej celej web, a pokud by ještě navíc za přístup na tuto stránku vybíral i poplatky, jak se to běžně děje, tak se nemůže divit, že si pro něj přišli ;).

Prostě se z něj stal exemplární případ, a myslím že si to asi vybrečeli umělci…
Doplňuji:
Teď jsem si vzpomněl :) měli jsme na škole kluka, kterej lidem vypaloval za 2 stovky cédéčka s hrama. Bylo to v době kdy vypalovačky stály 16 tisíc a internet měl málokdo. Vydělával si měsíčně cca 30 klacků a prakticky veškerej školní čas trávil tím, že obcházel třídu od třídy, normálně v hodině zaklepal na dveře, poprosil paní učitelku o odpuštění a jestli by nemohla postrádat a minutku toho a toho žáka :), těm pak předal výměnou za peníze objednaný produkt + seznam nových her, které mu od posledního týdne přibyly v databázi a šel zas o „dům“ dál. Tenkrát to byl opravdu výdělečněj džob, dokonce kvůli tomu třikrát propadnul :)) a přitom stačilo aby ho na policajtech udal jeden jedinej člověk… ale prostě všichni ho měli rádi, stejně jako třeba dealera trávy, takže nebyl kdo by ho udal, navíc když dealoval i řediteli… :) A s tím jeho propadáním to byla taky sranda, von byl totiž strašně chytrej, ale podnik byl pro něj mnohem víc, a měl recht, protože když se ho kluci ptali proč tu školu prostě nedodělá, tak jim říkal: „Ste blázni? Každej rok co propadnu mám o 300.000 navíc :)“­..

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Nic. ÚS rozhodl, tak rozhodl. Nestahuji, poněvadž nepotřebuji.
Více názorů ale najdeš určitě v diskuzi přímo u článku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Vyjímám z dnešního článku:
„Vždy je dobré opravdu číst rozsudky. Pak totiž pochopíte, že odkazovat na webu na stáhnutí filmu NENÍ trestné. Ač to některá média tvrdí.“…„Než se ale k rozsudku (a dalším materiálům) dostaneme, chce to hned na začátek jednu důležitou opravu: soud nerozhodl, že odkazovat na webu na stáhnutí filmů je trestné. Rozsudek se týká používání EMBED prvku a zpřístupnění nelegálních kopií autorských děl přímo na webu..“

Zdroj: http://www.lu­pa.cz/clanky/od­kazy-nejsou-nelegalni-autorske-zakony-by-to-ale-chtelo-zmenit/#utm_sou­rce=newsletter-html-w&utm_medium=tex­t&utm_campaig­n=2013-10-14

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

No co… Nesouhlasím s prezentovaným názorem ÚS.
(rozsudek jsem nečetl, tak nebudu tvrdit, že je to hovadina – radši budu doufat, že do našich médií proplula zase nějaká bulvarizovaná verze reality)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Na jednu stranu má pravdu, dávat návod, kde se dá co ukrást, je trestné. Ale bude zajímavé sledovat ty další tisíce žalob, protože na toto odkazuje téměř každá stránka.
Na druhou stranu je to nesmysl, je to to samé, jako bych si zaplatila reklamu třeba na odpovědi.cz ,a firma kterou bych zde reklamovala, by okradla lidi, byl by i server odpovědi za to odpovědný?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Na jednu stranu se začíná na internetu dělat pořádek. Přestává být chaos.
Na druhou stranu, co mě víc trápí jsou nesmyslně vysoké poplatky, které bere OSA a vyhánějí tak koncovou cenu filmů, hudby a knih dost vysoko.
O zajímavé organizaci BSA, která vlastně vůbec není organizací, ale jen jakýs spolek podporovaný Microsoftem ani nemluvě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

konečne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi se věnuje víc pozornosti, je víc chráněno než skutečná práce. Protože za práci za kterou je něco vidět, je něco hmatatelného a užitečného se platí málo. Ale za umělecký výkon se žije jako Lord. Proto také lidé ztrácí vztah ke svému okolí. Poničit nové fasády domů, vandalismus se považuje za samozřejmý. Ale přesvědčovat, že se škoda stala, když se vlastně nestala, můžete slovíčkařením a svým uměním ovládat druhé. Zkuste bydlet třeba ve filmu nebo se najíst formátem flv a obléct data.

před 3799 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek