Co všichni mají s tím: Asi si to dal do jiného hrníčku?

Nechápu.

Nejlepší odpověď
gecco

Podívej se dneska na Pohlreicha (Ano, šéfe!) a nebo se kukni na netu – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=A­si+si+to+dal+do+jin%C3%A­9ho+hrn%C3%AD%C4%8Dku&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl – ten kuchtík se ´povedl´ – asi myslitel…
😉

Další odpovědi
annas

Také nechápu, že se tato slova stala „hitem“. Zřejmě kvůli tomu, že je vyslovil v Pophlreichově pořadu kuchařský učeň, „zmatkař“.

Kuchtík a babiččin řetízek. S tím souvesející fráze se používala kdysi v minulosti. Mladá generace ji „oprášila“.

Opakuji, v minulosti se tedy tato fráze používala. Když zhlédnete starší filmy hospodyně často schovávaly peníze v hrnku v kredenci. Často je někdo vzal a utratil, proto hledaly a hledaly v jiném hrníčku. Někdy marně.

Vzpomínám si, když jsem byla malé dítě, maloval se celý byt, všechno vyklizené, špatně se věci hledaly. Tehdy jsem si sundala z krku řetízek a vložila do hrníčku, který byl po ruce. Při uklízení a mytí předmětů jsem sáhla do údajného hrníčku – prázdný. Máma mně tehdy řekla, abych se podívala do jiného hrníčku. Bohužel, řetízek nebyl v žádném z nich. Zřejmě skřítek hospodáříček řečtízek někam zašantročil. .

anonym

Jak všichni? Já si to nedávám do hrníčku.

ReHu

Nevím, který všichni, ale myslím, že se tato hláška chytne 🙂 🙂 🙂