FlAsh_7

Co všechno víte o dividendách?

Co všechno víte o dividendách? Co by o nich měl začátečník vědět?

Odpovědi
Edison

Začátečníkovi znalosti dividend jsou k ničemu. Nejprve je nutno investovat a to chce znalosti. Ty začátečník nemá, jinak by to nebyl začátečník.

Drap

Když rostou, tak jsou velmi příjemné.

Edison

Rokio, poněkud se pleteš. Podíl na zisku bývá pravidelná výplata, ale především, jak říká sám název, je to PODÍL.

Dividendu schvaluje valná hromada vždy, pokud se na tom dohodne a může být určena buďto podílem, ale jde o to, na zisku čeho, jestli z obratu, nebo z obchodování akciemi, ale taky může být stanovena absolutní částkou. A to už není podíl. Dokonce může být vyplácena i když je společnost i akciový trh ztrátový.

Rokio

Edison: Aha. Omlouvám se. Přiznávám svoji chybu.