dgfdgf

Co všechno u procesoru rozhoduje, jaký budu moct hrát hry? Počet jader? Frekvence?

Čím jsou tyhle parametry vyšší, tím líp? Co dalšího? A rozlišení rozhoduje jenom monitor?

Nejlepší odpověď
Dochy

V zásadě pro parametry CPU platí „čím víc, tím líp“, ale rozhoduje i konkrétní architektura. Ad „rozlišení“ – ano, monitor je limitující. Ale ve hrách lidé často nastavují nastavují nižší rozlišení aby snížili nároky na GPU (U CRT monitorů to ale bývá schůdnější řešení než u LCD, u LCD hrozí nepěkné artefakty). U běžných her rozhoduje právě CPU a grafická karta. Pojem „výkon operační paměti“ se mi moc nezamlouvá. Zvlášť tak jak jej Kepler uvedl. U pamětí se rozlišuje latence, propustnost, kapacita. Propustnost je dána hlavně architekturou počítače (typ CPU a tím daná použitá sběrnice – někdy pro jedno CPU možnost z několika variant), taktováním pamětí a často lze ovlivnit vhodným použitím paměťových modulů (dual chanel). Požadavky na celkovou kapacitu RAM bývají ve specifikacích hry. Nižší kapacita (ale odpovídající specifikaci) se projeví spíše delšími přechody mezi různými etapami ve hře (třeba pomalejší start) než přímo problémy ve vlastní hře…

Další odpovědi
Kepler

Výkon procesoru je jen část úspěchu, domnívám se že rozhodující je výkon operační paměti RAM. 8 GB je u nejnáročnějších her leckdy málo. Ano, na výsledném rozlišení je monitor limitující.