Kepler

Co všechno se už prodává jako zážitky? Víte o něčem, nebo co byste vymysleli vy?

http://www.ne­tradicnizazit­ky.cz/zazitek-darek/dojeni-krav.html
Mně by se to docelal líbilo, jsem strašně zvědavý, z kterých cecíků se dá čepovat smetana a z kterých mlíko.
A nebylo by lepší pasení ovcí v Tatrách? Ale tam je nutná jazyková vybavenost. Za socíku prý existovala VŠ bačovská s předměty: vyháňanie ovcí, zaháňanie ovcí, hra na fujaru a ruština!

https://pixaba­y.com/cs/kr%C­3%A1va-n%C3%A1poj-kr%C3%A1vy-vemeno-99574/

Nejlepší odpověď
annas

Něco, co se dá koupit jako originální zážitkový dárek, najdete v odkazu.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uvitali-byste-pripadne-darovali-nekomu-blizk
..
Je jich samozřejmě víc. Městskému člověku by bylo možné věnovat třeba pobyt na farmě, aby se seznámil s tím, že získání masa či mléka není tak snadné. Což teprve výrobky z nich. Děti znají fialovou krávu …

Vzpomínám si, že nedávno běžel v TV pořad, kdy tzv. „zlatá mládež“ poznala na vlastní kůži, co znamená pracovat – třeba třídit odpad, vyzkoušeli si práci na jatkách či v rybárně. Víc si nepamatuji.

Nebyl by toto vhodný dárek pro mnohé? Zajímalo by mě, zda si mladí uvědomili, že každému všechno nespadne bez práce do klína.

Po práci pak zasloužený odpočinek. někde v přírodě …

Další odpovědi
ivzez

Až na výjimky nejsem zastáncem kupovaných zážitků.

Za nejlepší zážitky považuji ty zážitky, které někdo zorganizoval pro mne,
a ty, které jsme se všemi, kdo se měli zúčastnit, zorganizovali společně.

Slovem zorganizovat míním vymyslet (nápad), přípravu i realizaci.
Do výjimek by patřil např. let balónem, seskok padákem…

Zkusila jsem odpovědět na téma zážitky, ale já za nejlepší
zážitek považuji setkávání s lidmi, které máme rádi.

led

Mešťanom doporučujem!
spomínam na tváre mojich študentov na zemiakovej brigáde v Tatrách, keď si v čase voľna užili aj kravičiek aj oviec. Dokonca niektorým nevedomcom bača aj valasi s úsmevom od ucha k uchu ochotne vysvetlili rozdiel medzi ovcou a baranom. Dojenie kráv bolo pre „študovaných mešťanov“ skutočne úžasným zážitkom. Nielenže sa naučí, že k tomu potrebuje cit (čosi u mnohých nevídané a neznáme), ale aj spozná, keď dojí neobratne a bez citu, dupnutie kopytom na nohu, alebo silné šľahnutie chvostom po tvári. Brrr!
Pasenie ovcí, pokiaľ sa vám nerozbehnú do sveta, vám umožní snívanie a plánovanie svojej budúcnosti, či vytváranie nového štádia beztriednej spoločnosti, prípadne zoznamovanie sa s meteorologickou profesiou a umeleckého vytvárania „oblakových príbehov“.
Ale to mliečko čerstvo nadojené a neupravené, pokiaľ nemyslí hneď na choroby šialených kráv, je čosi, čo v obchode nekúpi.

mosoj

Číst to zde, to je zážitek!!!! a zadarmo.

Rokio

práce popeláře

Kryšpín

Navštívit Parlament nejlépe v době, když diskutuje abstinent Kalousek s rudochem