Avatar uživatele
Wiggle wig

Co všechno se musí zařizovat při stěhování do jiné země?

Až budu dospělý tak bych se chtěl(odstěhuji) odstěhovat do Švédska. Co vše se přitom musí zařizovat? Jsou o tom nějaké stránky? Moc mě to zajímá. Díky moc :)
Googloval jsem! :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Stingo před 3529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hornisse

Odpoveď byla označena jako užitečná

Obecně vzato potřebuješ vždy povolení k trvalému pobytu a pokud to daná země požaduje, tak i dlouhodobé vízum. Podmínky získání se vždy liší země od země.

A teď konkrétně pro Švédsko. Jakožto občan EU to máš jednodušší. Můžeš volně přijet a pokud máš nějaký příjem, tak máš i automaticky právo k pobytu. A po pěti letech pobytu si můžeš požádat o trvalé povolení k pobytu.
Nejsložitější část je ten příjem, protože pokud neumíš dobře švédsky, je nalezení práce složité až nemožné (osobní zkušenost). Anglicky tam sice umí všichni, ale aby ses jen s angličtinou zaměstnal, tak bys musel mít buď hodně velké štěstí nebo hodně vysokou odbornost.
Nezapomeň ale, že trvalé povolení k pobytu se nerovná občanství!

Teď něco kolem. Sám jsem ve Skandinávii rok žil, takže k tomu snad mám co říct. Než se rozhodneš se přestěhovat do ciziny, radím si to zkusit. Ideální jsou k tomu výměnné studijní pobyty na školách. Minimum jsou ale tři měsíce, za méně nic nepoznáš, a už vůbec ne za týdenní výlet. Co si ty ani většina lidí neumí představit je, že život cizince může být občas hodně tvrdý a to i v tak přátelské zemi jako je Švédsko. Není to zdaleka pro každého.

Jinak další info máš tady: http://www.mi­grationsverket­.se/English/Pri­vate-individuals/For-EU-citizens/Residence-permit-for-EU-citizens.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Wiggle wig Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek