zjentek

Co všechno roste v hlubokých afrických pouštích?

Asi toho nebude mnoho, pokud vůbec něco, tak počítám, že to půjde vypsat ;)

Teď se ukázalo, že tam rostou dokonce melouni a v Kahalari se nejspíš i zrodili ;)

Nejlepší odpověď
annas

Afrika

"Odhaduje se, že v oblasti centrální Sahary se vyskytuje pouze kolem 500 druhů rostlin. Jsou to především xerofyty (suchomilné), efemerní rostliny (krátkověké) a ve vlhčích oblastech halofyty (slanomilné rostliny). Až 162 těchto druhů je endemických.
Suchomilné druhy jsou přizpůsobené obtížným podmínkám života v poušti výkonným kořenovým systémem, silnou pokožkou, listů mají málo a drobné, někdy jsou chráněné chloupky, často mají trní a ostny. Příkladem jsou sukulenty se zdužnatělými stonky a listy. Podle vádí rostou akacie a tamaryšky.!
atd.

  1. V Douz jsme navštívili Muzeum Sahary, uvádím odtud přepis dvou seznamů rostlin vyskytujících se v této oblasti, který je doplněn ještě o několik rostlin saharské oblasti z Herbáře Botany.cz.
  2. Rostliny pojídané velbloudy

vše v odkazu

http://botany­.cz/cs/sahara/

Jen pro srovnání Afriky s Chile, i když na Chile jste se neptal.
Chile – opět najdete seznam rostlin.v různých částech pouště.

http://botany­.cz/cs/severni-chile/

Další odpovědi
Kepler

V opravdu bezvodé poušti, jako je např. Atacama v Chile, neroste vůbec nic. Sahara je na tom o něco líp. Ale jediné, co bezpečně roste na všech pouštích světa, je žízeň. Já k ní nepotřebuju ani tu poušť.