Staraľová

Co všechno potrebuji k tvorbe svíčky a jak na to?

barevna svíčka

Odpovědi
anonym

Jsou různé technologie, takže například:

  1. materiál – parafín a knot
  2. formu
  3. roztavíš parafín (v kovové nádobě ve vodní lázni), můžeš jej obarvit či parfémovat
  4. do formy vložíš knot a upevníš jej tak, aby šel formy a horní konec ´přečuhoval´
  5. naliješ do formy parafin
  6. necháš ztuhnout, případně doliješ další (parafin se zchladnutím smrští)
  7. po úplném ztuhnutí svíčku z formy vyndáš
  8. můžeš krátkým ponořením do parafínu jiné barvy ještě ´obarvit´ povrch
  9. povrch svíčky přeleštíš

___
Takto napsáno je to ´naprd´ – jako knotu použij lněný nebo bavlněný špagát, jako formy např. skleničky (kónické), aby svíčka šla vyklopit, parafin můžeš (pro pokusy) použít z normálních svíček – a zkoušej.
První pokusy nejsou až tak složité, ale pro perfektní vzhled svíček musíš mít cvik (a kvalitní formu/y).
😉
___
Dlší variantou může být např. poskládání korpusu svíčky z kusů (kousků) plátů parafínu, do korpusu pak vyvrtáš otvor/y a zaliješ knot/y.
___
Parafin koupíš leckde, třeba – http://www.parafin-wax.cz/p_para­finy.php

Jita Vava

Já vyráběla svíčky z barevných gelů, vypadají pěkně, skoro vždy se povedou a je to zase něco jiného než klasická svíčka.
Potřebuješ gel a knot (seženeš většinou ve výtvarných potřebách), skleničku z čirého skla (klasická, na víno, dle fantazie…), dekorace které potopíš do gelu (mušle, kamínky, sušené plody, umělé ozdůbky… ) a starý hrnec (nebo já měla plechový hrnek) ve kterém rozpustíš gel.
Postup je pak jednoduchý, do skleničky si nachystáš knot (je dobré něčím na dně zatížit, kamínky) a dekorace. Poté si rozpustíš gel, který přeliješ do skleničky. Dají se z různě barevných gelů odlévat jednotlivé barevné vrstvy, ale pro začátek i jednobarevné svíčky vypadají pěkně 🙂
Pozor, pokud do svíčky umístíš hořlavé předměty (sušené květy, plody…) používej ji jen k dekoraci!