annas

Co všechno odvál čas? Třeba mnohé předměty. Dovedete je pojmenovat, případně používáte stále některé?

Doba se rychle mění, objevují se nové vymoženosti, některé věci upadají téměř v zapomnění, jiné zůstávají.

Vložila jsem 2 testy, každý má 10 otázek. Můžete si vybrat a vyzkoušet a připomenout si léta minulá.

1. test – Rozeznáš staré věcí?
http://www.ve­domostni-kvizy.cz/quiz/ga­te/59

2. test – Jak dobře si pamatuješ staré časy?
http://www.ve­domostni-kvizy.cz/quiz/ga­te/24

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/10/10/12/42/chil­drens-shoe-1728294_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Oba dva testy byly pro mne velmi snadné, vše pamatuji a téměř vše jsem i používal. Bylo to hezké připomenutí toho, co už je pryč.
Ještě se vrátím k začátku původní otázky. Čas kromě mládí a zdraví odvál i mnoho vzpomínek, mnoho přátel, hezkých chvil a spoustu dalších věcí.

Další odpovědi
Kepler

Vzhledem k tomu, že se taky už počítám mezi pamětníky, tak si myslím že bych v testech dopadl stejně jako Drap. Po babičce mám starý mosazný hmoždíř i s paličkou. Moc ho nepoužívám, jen vzácně když je návštěva a potřebuju drcený led na přípravu mojita, nebo jiného drinku. Jinak si ho občas jenom leštím (ten hmoždíř 🙂

RyuzakiKate

Tak z prvního mám 6 správně a z druhýho 8. A to jsem až porevoluční ročník :)

johana 56

Podle testů jsem už opravdu pamětník na retro socialistické předměty.
Čas nevratně odvál hlavně kus života, ve kterém se prolínaly okamžiky dobré i zlé. Mnohé si zaslouží vzpomínku, na jiné je lepší zapomenout.
Několik drobností po prarodičích se ještě najde. Malý litinový mlýnek na mák, ruční mlýnek na kávu, ručně vyřezávané lopatičky na mouku, hmoždíř, váha aj. Dokonce i skříňkový šicí stroj Minerva, který si rodiče pořídili někdy před padesáti lety, je stále funkční.

ten který je

1.test : 8 správně
2 špatně
Chyboval jsem u otázky č.3 a 7
2.test : 9 správných
1 chybná
Chyboval jsem u otázky č.5

briketka10

V prvním testu jsem odpověděla 7 dobře a 3 špatně.
Ve druhém testu jsem měla všech 10 otázek správně 😁

Lamalam

Ten test je strašně těžký, nejsem pamětník, ale jsem geniální a proto jsem poznala, že na obrázku s nápisem Toaletný papier je toaletní papír a že lahvička s nápisem Alpa obsahovala Alpu. Dokonce jsem poznala, že na obrázku s nápisem bubble gum je žvýkačka.

luckykubrt

V prvním testu 8 správně, ve druhém všech 10. 😉
A souhlasím s Drapem: největší ztráty nejsou věci, které můžeme kdykoli vytvořit znovu i když jsou staromódní, ale přátelé a lidé, které jsme měli rádi a nikdo je nenahradí. ☹

Jukatan

Nejvíc mne mrzí, že čas odvál naši společnost bez nezaměstnaných, bez bezdomovců a že všechny děti měli peníze na to, aby mohli chodit ve škole na obědy. Ale máme i dobré věci v současnosti-60 miliardářů a 5 milionů lidí na hranici bídy.

annas

Ad Lamalam,

zajímalo by mě,, jak byli starší ti, kteří test přiopravovali. Nevím, proč třeba alpa či toaletní papír a něktré dalí ízařadili i jako „nepoznatelné“.

Brala jsem to jako připomenutí některých věcí, které dnes existují, ale mají třeba jiný design.

Mnozí pmětníci mají vztah k starším věcem vzhledem ke vzpomínkám.

Lamalam

Naše mladá (13 let) se právě uráčila probudit, tak jsem jí to hned předhodila. Po obligátních kecech typu „mami, to je trapný“ to nakonec udělala. Nepoznala s. Husáka, pionýry, tlakoměr do auta, kapslíkovou pistoli a vystřihovánky z dětské krupičky. Potěšilo mě, že znala knoflíky na povlečení (používáme je pořád) a dokonce poznala i hru Logik (máme jí doma).