dudu

Co všechno může „zvorat“ mateřská láska?

Už týden se mně honí hlavou příhoda, nebo spíše průšvih v rodině mojí spolužačky. Všichni právem předpokládali, že jejich téměř vždy vzorná vnučička minulé úterý v pohodě odmatí. K jejich hrůze však propadla ve třech ze čtyř předmětů. Všichni pochopitelně hledali důvod tohoto nelogického výsledku. Posléze se její matinka přiznala, že v dobré víře dcerušce ráno před zkouškami naordinovala jakési údajně uklidňující homeopatikum. Osobně této léčebné variantě vůbec nevěřím, ale moje známá lékařka tvrdí, že matinka asi dcerušku silně předávkovala. Je to u této kategorii tzv. léků vůbec možné? Děkuji za vaše poznatky a názory.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já osobně na homeopatika nevěřím, ale aspoň v předepisovaném ředění by neměla uškodit. Na homeopatka se používá všechno možné, ale nevím v jakém množství a co to vlastně dceruška dostala. Takže těžko se k tomu vyjadřovat.

Další odpovědi
Emefej

Na homeopatika a na předávkování jimi nevěřím. Čert ví, co jí dala.

da ny

Děvče pravděpodobně nezvládlo zátěžovou, stresovou situaci a dostavil se pořádný „ouzlák“ 😁
K homeopatiku:
Stejně jako celá anglická královská rodina, léta tu a tam užíváme homeopatika (celá rodina). Samozřejmě až od té doby, kdy jsou u nás dostupná. Některá jsem nechávala přivézt z NSR, vyžadovali tehdy při prodeji tinktur a granulek recept českého lékaře.
Pomohla jsem kd komu, jen na sebe jsem pak, tak nějak pozapomněla.
Po „pohlavku“ v podobě nemoci jsem k nim opět našla cestu. Alergie je pryč, psoriáza je pryč a meta zcela zmizela. Přestaly zlobit klouby a už jsem opět zdravé „děvče“ 🙂

Máme v jedné lékárně skvělého lékárníka, který se vyzná. Některá jsou volně prodejná, jiná na RP. 2 lékaři mi je sami doporučili po selhání léčiv klasické medicíny.
Během „honu na čarodejnice“ v podobě homeopatie však dočlo k tomu, že část prodávaných tzv. homeopatik již nejsou homeopatika. Jde o kombinace s léčivem nebo nějakou účinnou látkou (hodně se „pohoršila“ ve svých produktech Francie)..
Něco málo o homeopatii ještě vím. Psala jsem před 8 lety seminární práci na homeopatika a arsen. Hodně mi pomohl zmíněný Mgr. z lékárny a jeden RNDr. v oboru Chemie. V ČJ byl na internetu též dostatek použitelného materíálu.

Ne nadarmo je i u nich doporučené dávkování s ohledem na věk, hmotnost a zdravotní stav.
Těžko říci co maminka dceři vlestně podala a zda to bylo příčinou neúspěchu oné dívky.

ivzez

Homeopatikum na výsledek maturity
pravděpodobně nemělo žádný vliv.

Vzpomínám si, že jsem u maturity měla takovou
trému, že jsem málem zapomněla i své jméno…

Podle mne za neúspěchem bude
buď tréma nebo nezvládnutí stresu.