Lotr2008

Co všechno muže mít vliv na to, že se nějaké aplikace „sekají“?

U mého aktuálně používaného mobilu se mi kdysi (asi v roce 2019) „sekaly“ hry, které se mi na něm teď již „nesekají“. Čím vším toto „sekání“ může být způsobeno? Může to být třeba verzí operačního systému?

pozn. mobil nebyl nějak zvlášť zatížen (hry na něm byly pouze 3 a to ne nějak zvlášť náročné)

Doplnění k otázce (28.7., 17:24): jednalo se o nový telefon, myslím že je to Samsung Galaxy A20e. Hry se sekaly hned po nainstalování, hned první den, co byl mobil zapnut.

Odpovědi
anonym

Příčin může být několik:

A. mohl si tam mít nějakou aplikaci, která nefungovala na pozadí optimálně a měla neúměrné nároky na systémové prostředky, čímž zpomalovala aplikace na popoředí. Problém se časem možná vyřešil tím, že si ji odebral nebo byla dodatečně optimalizována jejím vývojářem.

B. Další možnost je, že výrobce sám vydal dodatečně opravu stejné verze operačního systému ve které řeší optimalizaci výkonu na úrovni svých systémových modifikací (nádstavbového řešení)

C. třetí možnost si popsal sám, velká aktualizace OS ANDROID

D. čtvrtá možnost je obecně nedostatečný hardware, který balancuje na hraně použitelnosti a trhání na něm způsobí téměř cokoliv z běžného používání

protože si neupřesnil model a výrobce telefonu nelze určit která z těch možností pasuje na tvůj případ

aliendrone

K ge0rgovi dodám, že příčina může být i „umírající baterie“, u MNOHA telefonů výměna pomohla. Především Samsungy na tohle „slyší“. :)