Avatar uživatele
CalmPoint

Co všechno může každý z nás udělat pro to, aby se nám v naší zemi žilo co nejlépe?

Jak můžeme sami přispět k tomu, aby i třeba drobné věci přispěly do lepšího vzájemného soužití?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Drap, da ny, EKSOT123, OmylCZ, cappuccino před 20 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Jde o lidské vlastnosti, které chybí: tolerance, neprosazovat se za každou cenu, a nepovyšovat se moralizováním. Co nám tu v poslední době vyrostlo morálních majáků s pochybnou minulostí …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
OmylCZ

Třeba být k sobě tolerantní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Krásná otázka, jednoduchá odpověď, ALE, aby se všem (většině), v naší zemi, řilo co nejlépe ⇒ začíná u každého z nás.
Podívej se, jaké jsou vztahy v rodinách, mezi partnery, v pracovních kolektivech, sousedské vztahy. Co funguje v rámci obce, městysu i okresu (alespoň někde), nefunguje v Praze, vrcholné politice.....
Z drobnách věcí se těší, ten, kdo je vnímá, vidí a váží si jich. Ten, kdo nečeká, že na něj odněkud spadne štěstí, spokojenost – hledá ho kolem sebe a hlavně vytváří 😉
Nabízí se téměř filozofická otázka, „Odkud ta ryba, vlastně smrdí?“
⇒ od hlavy, nebo od ocasu 😉

  • OHLEDUPLNOST, respekt, tolerance, sounáležitost, dobrovolná aktivita (nevnucovat), zapojit se, přidat se, k dobrému nápadu, činu, aktivitě.

V rámci možností a schopností pomáhat, když jsem požádán (doma „automaticky“ 😉 ).
Je společnost, taková, jaká je rodina? 😄

Představ si jeden z modelů:
Manželka/partnerka, přiběhne z práce, nakoupí, vyzvedne děti, napíší úkoly, Postará se o svačinu, večeří, poklidí, roztřídí, vypere prádlo, něco se žehlí (ne samo). Udržuje domácnost, „teplo rodinného krbu“.
Živitel rodiny přijde unavený z práce nebo z hospody (malé děti už spí). S partnerkou „nic není“ (je stržená, jako péro u budíku, bolí jí hlava…). Alipaša se nacpe, koukne na tTV, fotbal, hraje hry na PC, a jde spát. Ráno vstane a jde také „vydělávat“. Vrátí se domů z práce, sprdne všechny do kuličky a jde do fitka, na kolo nebo do hospody..... (Někde je to naopak.). Aby se neřeklo, 1 – 2× v týdnu vyprovodí/vyzvedne děti ze zájmových kroužků – v tom lepšám případě 😉
Nebo se soupeří o „přízeň dětí“, kdo víc dovolí, chápe a nechá je růst, bez mantinelů, jako dříví v lese… Nevysvětlí, nepoučí, nemiluje.....
Těch modelů, najdeš sposty. Je rodina základ všehio (komunisty zprofanované heslo z minulosti). Je nebo není důležitý, první „vzor“ a příklad = rodina? Vzájemné vztahy (rodinné, sousedské, mezilidské…) 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

To je opravdu hodne tezka otazka. Ale jsem si jista, ze kazdy z nas, kdo chce, by nasel alespon nekolik zpusobu.
Za me je to v prvni rade ochrana prirody a ochrana deti pred zivotem s AI. Pokud ani jednomu nezabranime, ceka nas brzka skaza!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Napadá mne výrok bývalého prezidenta USA Kennedy. Neptejte se co může udělat tato zem pro vás, ptejte se, co můžete udělat pro tuto zem vy? Myslím, že to platí stále a kdekoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hofmanm

Nedělat venku binec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nic. Nijak. Dokud si člověk bude volit vládu, která má (měla by) zodpovídat za něj protože svou vlastní zodpovědnost za život své společnosti převzít nehodlá (naopak), žádných drobností přispívajících do lepšího vzájemného soužití, si nikdy nikdo nevšimne, zůstanou nepovšimnuty coby bezvýznamné.

Žiješ v bandě zbabělců, navíc hamižných, taková je realita tvého života, jsi její součástí, udělej si jednoduchý test- zkus přispět do lepšího vzájemného soužití, aby se ti v naší zemi žilo lépe, schválně, co se stane. Samozřejmě podmínkou je vůbec umět si představit okolnosti pod pojmem štěstí = „lepší život/soužití“. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Ora et labora.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Hlavně dodržovat nařízení a pokyny z Bruselu.
Na př. nepoužívat původní názvy potravin, syrečky, máslo rum a.t.d.
Nepoužívat klasické žárovky.
Také dodržovat kvoty pro dámy v řídicích orgánech.
Nerozlišovat pohlaví při tvorbě cen pojistného.

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ametyst: Přesně! Třeba ten Rajchl, viď, toho jsi krásně popsala. ☝️

Avatar uživatele
Hofmanm

@Tonda Káňa Jj, Rajchl je její guru. 😁

Nový příspěvek