Jde o lidské vlastnosti, které chybí: tolerance, neprosazovat se za každou cenu, a nepovyšovat se moralizováním. Co nám tu v poslední době vyrostlo morálních majáků s pochybnou minulostí …
| 1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit |
Krásná otázka, jednoduchá odpověď, ALE, aby se všem (většině),
v naší zemi, řilo co nejlépe ⇒ začíná u každého z nás.
Podívej se, jaké jsou vztahy v rodinách, mezi partnery, v pracovních
kolektivech, sousedské vztahy. Co funguje v rámci obce, městysu i okresu
(alespoň někde), nefunguje v Praze, vrcholné politice.....
Z drobnách věcí se těší, ten, kdo je vnímá, vidí a váží si jich.
Ten, kdo nečeká, že na něj odněkud spadne štěstí, spokojenost –
hledá ho kolem sebe a hlavně vytváří 😉
Nabízí se téměř filozofická otázka, „Odkud ta ryba, vlastně
smrdí?“
⇒ od hlavy, nebo od ocasu 😉
V rámci možností a schopností pomáhat, když jsem požádán (doma
„automaticky“ 😉 ).
Je společnost, taková, jaká je rodina? 😄
Představ si jeden z modelů:
Manželka/partnerka, přiběhne z práce, nakoupí, vyzvedne děti, napíší
úkoly, Postará se o svačinu, večeří, poklidí, roztřídí, vypere
prádlo, něco se žehlí (ne samo). Udržuje domácnost, „teplo rodinného
krbu“.
Živitel rodiny přijde unavený z práce nebo z hospody (malé děti už
spí). S partnerkou „nic není“ (je stržená, jako péro u budíku, bolí
jí hlava…). Alipaša se nacpe, koukne na tTV, fotbal, hraje hry na PC, a jde
spát. Ráno vstane a jde také „vydělávat“. Vrátí se domů z práce,
sprdne všechny do kuličky a jde do fitka, na kolo nebo do hospody..... (Někde
je to naopak.). Aby se neřeklo, 1 – 2× v týdnu vyprovodí/vyzvedne děti
ze zájmových kroužků – v tom lepšám případě 😉
Nebo se soupeří o „přízeň dětí“, kdo víc dovolí, chápe a nechá je
růst, bez mantinelů, jako dříví v lese… Nevysvětlí, nepoučí,
nemiluje.....
Těch modelů, najdeš sposty. Je rodina základ všehio (komunisty
zprofanované heslo z minulosti). Je nebo není důležitý, první „vzor“
a příklad = rodina? Vzájemné vztahy (rodinné, sousedské,
mezilidské…) 😉
|
3Kdo udělil odpovědi palec? Ametyst, cappuccino, CalmPoint
před 19 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
To je opravdu hodne tezka otazka. Ale jsem si jista, ze kazdy z nas, kdo
chce, by nasel alespon nekolik zpusobu.
Za me je to v prvni rade ochrana prirody a ochrana deti pred zivotem s AI.
Pokud ani jednomu nezabranime, ceka nas brzka skaza!
| 0 Nominace Nahlásit |

Napadá mne výrok bývalého prezidenta USA Kennedy. Neptejte se co může udělat tato zem pro vás, ptejte se, co můžete udělat pro tuto zem vy? Myslím, že to platí stále a kdekoliv.
| 0 Nominace Nahlásit |
Nic. Nijak. Dokud si člověk bude volit vládu, která má (měla by) zodpovídat za něj protože svou vlastní zodpovědnost za život své společnosti převzít nehodlá (naopak), žádných drobností přispívajících do lepšího vzájemného soužití, si nikdy nikdo nevšimne, zůstanou nepovšimnuty coby bezvýznamné.
Žiješ v bandě zbabělců, navíc hamižných, taková je realita tvého života, jsi její součástí, udělej si jednoduchý test- zkus přispět do lepšího vzájemného soužití, aby se ti v naší zemi žilo lépe, schválně, co se stane. Samozřejmě podmínkou je vůbec umět si představit okolnosti pod pojmem štěstí = „lepší život/soužití“. 🤷♂️🤷♂️🤷♂️
|
0
před 19 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Hlavně dodržovat nařízení a pokyny z Bruselu.
Na př. nepoužívat původní názvy potravin, syrečky, máslo rum a.t.d.
Nepoužívat klasické žárovky.
Také dodržovat kvoty pro dámy v řídicích orgánech.
Nerozlišovat pohlaví při tvorbě cen pojistného.
| annas | 5913 | |
| Drap | 4802 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1807 | |
| elkon | 1724 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1486 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |