co všechno musí obsahovat žádost o zvýšení výživného na plnoletou osobu

Nejlepší odpověď
beer

Plnoleté dítě podává žádost samo, cituji z dotazu v právní poradně:

„Vzhledem k tomu, že jsou obě vaše děti již zletilé, musejí podat žalobu o zvýšení výživného již samy vlastním jménem. Pouze u nezletilých podává návrh na zvýšení výživného rodič, který má dítě svěřeno do své péče. Žaloba o zvýšení výživného pro zletilé dítě se podává u okresního soudu v místě bydliště povinného rodiče, který je v tomto řízení žalovaným. Soudní poplatek se neplatí. V žalobě je třeba uvést jméno, datum narození a bydliště žalobce i žalovaného. Dále je třeba vylíčit všechny rozhodné skutečnosti, tzn. zejména důvody, proč by mělo ke zvýšení výživného dojít. Dále je třeba uvést, od kterého dne by mělo ke zvýšení výživného dojít, přičemž u zletilých dětí je možné zvýšení nejdříve od podání žaloby. Dále je nutné uvést, jakou částku výživného žalobce požaduje. Žaloba je samostatným soudním případem, při jejím podání tedy žádnou spisovou značku neuvádíte, po podání žaloby bude věci přidělena nová. Pouze v textu žaloby uvedete označení rozsudku, kterým bylo naposledy výživné upraveno.“

Zdroj: http://www.az­rodina.cz/3635-zadost-o-zvyseni-vyzivneho-pro-plnolete-deti