Cass

Co všechno mám napsat do otázky „Světlá místa v naší historii“??

je to část maturitní otázky na zsv a nevím co všechno do toho zahrnout… děkuju za pomoc

Nejlepší odpověď
annas

Zadej si do Google Bílá místa v naší historii, informací najdeš hodně. Některá bílá místa jsou částečně probádaná, takže mohou být i světlými.
Třeba světla a stíny husitství.
http://www.hu­sitstvi.cz/n-a8.php
V odkazu jsou i pořady TV, neviděla jsem, třeba něco je „světlé“.

Stránky pořadu Bílá místa
Stránky pořadu Bílá místa II
Stránky pořadu Bílá místa III
Stránky pořadu Bílá místa IV

http://www.ces­katelevize.cz/eshop/16­47-bila-mista.html
Doplňuji:
Jinak podle učebnice a přehledu učiva vybrat to, co jste probírali a co nám prospělo. Nic uceleného na netu zřejmě nebude.

Další odpovědi
Lucijej

Na to by bylonejlepší se zeptat přímo vyučujícího.

IK

co se podařilo,
sametová revoluce…

určitě tam nepiš „bílá místa“ naší historie 🙂 jako kam se poděly peníze… 🙂

anonym

Když se podívám více do historie, určitě by stálo za to vyhledat na Wikipedii hesla:

Přemysl Otakar II
Karel IV
Jiří z Poděbrad