☺♥Jana ♥☺

Co všechno je nutné ke zřízení funkčního VR (virtuální reality) a na kolik by to tak přišlo?

Ahojky :), chtěla bych se zeptat, co všechno je zapotřebí pro zřízení VR a na kolik by tyto věci přišly…
Předem děkuju za odpovídku. ☺

Odpovědi
still

Jestli to má mít smysl, počítejte s náklady okolo 40–50k. Počítač, brýle (popř. helma), software. Ale pokud si to chcete jen vyzkoušet vy, nebo vaše dítko/a, tak např. v Praze už existují veřejně přístupné herny s VR. Už jsem ji navštívil, chtěl jsem si to vyzkoušet. Za cca 300 za hodinu je to každopádně zajímavý zážitek :) Já byl ve VR house http://www.vrhou­se.cz

Ronnie3697

Kamarád si pořídil HTC Vive za nějakých 25 tisíc. Počítač má zhruba za 25–30k, je hlavně potřeba dobrá grafická karta. Jsou tam nějaké základní hry zdarma, ale počítej s dokupováním dalších her (na Steamu), takže náklady ještě narostou.
Co se týče prostoru, tak doporučují alespoň 2×2 metry. To kamarád určitě nemá, má možná tak 1×1,5 metru. Rozměry se dají nastavit přímo v programu a když pak chodíš v nějaké hře, tak se před tebou objeví taková průhledná červená zeď, abys věděla, že dál už ne. Když nemůžeš dál, čudlíkem na ovladači můžeš poskočit na jiné místo.
Je to určitě super zážitek, i když většina her ještě nemá tak dobrou grafiku, tak i tak je to paráda. Při hraní pozor, ať se netočíš moc dokola a nezamotáš se do drátu, který vede zezadu z brýlí. :)