Ganymede

Co všechno je v angličině 3. os. č. j.?

Kvůli tomu to jsem měla test z AJ totálně blbě, asi bych to měla umět, ale prostě neumím :( Nevím, jak je to možné..
V Aj se při přítomném prostém při této osobě dává koncovka es a já myslela, že to tam je jen, u he, she it, ale ono to tam je i když tam je Tom, Michael… :D A ještě u něčeho, ale třeba u children- Do children their homeworks?? proč tam není does??
A co teda všechno třetí osoba je? :D
Děkuji moc, musím se to naučit :)

Odpovědi
klumprt

Tom nebo Michael je taky 3. osoba č.j. úplně stejně jako he nebo she.
Children je množné číslo od child. (dítě – děti) Jde o nepravidelné podstatné jméno, podobně jako např. mouse-mice, sheep-sheep, woman-women aj. Nepravidelná podstatná jména se holt budeš muset sprostě naučit.

MobilManiak

On, ona, ono
He, she, it

ivzez

Ganymede zopakuj si češtinu,
uvědom si, kde všudeš použiješ
3. os. č. jednotného.

Řekneš Petr přijde nebo Petr přijdou?
Dělá děti úkoly nebo dělají děti úkoly?

Budeš-li si jista v češtině,
budeš dělat méně chyb i v cizím jazyce
(platí nejen pro angličtinu).

___

Jen jsem opravila překlep…