zjentek

Co všechno dokáže mikrovlnné záření o vlnové délce kolem 12 cm a frekvenci cca 2,45 GHz?

Dokáže i něco jinýho než rozkmitat některý nesymetrický molekuly?

Nejlepší odpověď
Kepler

Spektrum využití je široké: vysoušení čehokoliv, obrábění materiálů, přenosu informací, radiolokaci, restaurování uměleckých děl, tavení skla, navigaci i v lékařství, atd, (wiki)

Další odpovědi
Radius

To mikrovlnné záření není nijak vyjímečné, použivá se v mikrovlnných troubách, k ohřívání jídla, musí být silné, mít např. 700W až 1 kW, pak ohřeje jídlo. Kdyby mělo malinko jiný kmitočet, ale stejnou sílu (800 W) fungovalo by stejně.
Kmitočet se získá z magnetronu.

Naštěstí je účinek jen tepelný.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mikrovlnn%C3%A1_t­rouba

zjentek

Keplere až přinde aliendron tak tě zase „zdupe“! ;p

aliendrone

Ts, ts, ts! Jaký „zase zdupe“?? A navíc Keplera, kterého si jako pečlivý hospodář schovávám až na samotný konec po všech ostatních? :) ;)

A především – jsem HODNÝ, ROZTOMILÝ, téměř PŘÍTULNÝ Aliendrone, takže vůbec nechápu, jak to myslíš. ;) :D :D

Taxemi zdá, že asi chceš v reálu vidět tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QdTMmKiN­pg4 a nevíš jak si o to napsat! ;) :D :D Jako kdybych byl nějaké monstrum nebo co… :D :D :D

zjentek

…Proč ty otázky někdy nečteš, co? ;)

Kepler

Co jsem napsal blbě?

zjentek

Jde mně jen o jednu konkrétní frekvenci.

Kepler

Jo, ale tahle konkrétní frekvence to všechno jmenované (snad s výjimkou obrábění a tavení skla) dokáže taky.

zjentek

Dobře tak díky a promiň, ale to nic nemění na tom, že tě alien zdupe, pokud dostane chuť otázku rozebírat ;)

Kepler

Od aliena mi to nevadí, je to stejný šus jako ty. Ber to jako poklonu 🙂