zjentek

Jaké/které inovace zajišťuje nový standard vysílání DVB-T2?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je spíš o názoru a úhlu pohledu.

  1. Jistěže existují reálné TECHNICKÉ výhody > https://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/informa­ce/dvb-t/vyhody-dvb-t-2.html (pokud by žádné nebyly, prosazovalo by se to mnohem obtížněji)
  2. Jde o klasickou „pumpáž“ občanů, aby se „měli lépe na VLASTNÍ náklady“, zkrátka tak, jak to kolem sebe dnes běžně vídáš, kdy stát/systém DONUTÍ občana, aby vyhazoval SVÉ peníze a to ve prospěch určitých zájmových skupin. Typicky u automobilových emisí. (Existuje snad ještě nějaký jouda, který by si dnes koupil NOVÝ osobák [pro sebe, ne na firmu] s motorem diesel?)

Garance DVB-T2 je do roku 2030, ergo pak si budeš muset koupit nějaký STB nebo ještě lépe NOVOU televizi. Systém se naštěstí postaral o to, aby to nebylo tak bolestné – venkoncem dnes již neexistují TV, které by vydržely fungovat 10 či více let, aniž by se porouchaly tak, že se jejich oprava nevyplatí. Ekošmejdi zelení prochopitelně drží hubu, než aby vřískali. Místo toho raději rozbíjejí vozovku silnic před Temelínem, když se k ní připoutávají řetězy. :(

Prodeje jsou zajištěny, stát i výrobci jsou spokojeni (odbyt, daňový příjem atd.), no a zjentek si holt bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jdi se poklonit zdechlině Vašíka pašíka na hrobeček a uctivě poděkovat za to, že ti dal svobodu a možnost si BLBĚ zvolit! ;) :)

Můj názor, jsem ochoten polemizovat. ;) :)

Arne1

aliendrone: blábolíš konspirační nesmysly. Přechod na DVB-T2 se dělá hlavně proto, že pro mobilní sítě nestačí dosavadní frekvence a je nutno někde sebrat a mobilům přidat.

Pepa25

Bohužel tazatel zjevně takovou konspirační odpověď chtěl, proto byla otázka tak rychle uzavřena …

aliendrone

Arne1, Pepa25>>> Ježiš, jakmile napíši názor, který není v souladu s tím, co tvrdí mainstreamová média, tak je to hned „konspirační teorie“.

Celkem by mne zajímalo, jak DNES vidíte tvrzení, že Saddám Husajn vyráběl jaderné zbraně. (což bylo odůvodnění k válce) Nebo „konspirační teorii“ o úmyslném přehazování rychlostních limitů v tunelu Blanka (za účelem masivního výnosu z pokut pro městskou kasu) či mnohé jiné dalši „konspirační teorie“. ;) :D :D

Jinak k těm frekvencím pro telefony – nevím, jestli se to k vám hoši doneslo, ale budoucnost mobilů je v 5G. A protože 5G může využívat nízké pásmo (700MHz), odůvodňovalo se to zkraje (mimo jiné) právě tím.

Pochopitelně je to demence, hlavní randál 5G nastane až při využití středního pásma (NAD 3,5GHz) a fakt že LZE použít pro 5G i nízké pásmo nijak výrazněji pro 5G nemá význam (v 700MHz nijak moc nevyniká nad LTE). Na což odborníci poukázali a PAK se přešlo na „vysvětlení“, že je potřeba uvolnit frekvence pro LTE, tedy v současnosti aktuální, ale DOBĚHOVOU technologii.

Ve skutečnosti jde o jen o snahu vytřískat z vynaložených investic do LTE co se dá a je potřeba jít operátorům na ruku. Je to jen pomocná ruka v souvislosti přechodem na 5G, protože tato technologie bude obnášet VÝRAZNÉ investice do infrastruktury, takže je nutné na ni vyrejžovat.

V zásadě by se to ale obešlo i BEZ předávání TV frekvencí operátorům. Tím nechci říci, že nejsou i technické důvody (jak jsem předeslal hned v prvním bodě odpovědi), ale fakt, že jsou tu i JINÉ důvody (které vám ovšem mainstream nestrčil pod nos), ještě neznamená, že jsou kryptokonspirační či že neexistují. ;) :D :D