Avatar uživatele
Moniccc

Co ukazuje červená ručička na tlakoměru vody?

Dobrý večer, mám pronajatý pokoj v RD a v koupelně je kotel, který po sprchování vždy dlouho „vrčí“, slyším to až do svého pokoje. Jednou jsem pustila topení u sebe v pokoji a ten zvuk hned z koupelny od kotle hned přestal. Co, prosím, ukazuje červená ručička na tomto tlakoměru? Na kotli u mě v koupelně ukazuje přes 10, tak se bojím, že je tam vysoký tlak, mám volat domácímu nebo to nechat být? Děkuji moc :)
https://store­iii.oblibene.cz/1000/100­0/1/_xqhgxc-5588__manometr-spodni-10bar/jpg/?ty­pe=.jpg

Zajímavá 0 před 1577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Souhlas s ostatními: jen informativní, mělo by být nastaveno servisákem při oživování kotle (pokud je na maximu, tak asi nebylo). Důležité je o ukazuje ta černá. U některých manometrů ukazuje dosažené maximum (měřící ručička může tu maximální posunout doprava, ale už ne zpět) – to ale myslím není případ té ručičky v odkaze.

Pokud kotel dlouho vrčí, je zřejmě někde něco špatně. Pokud to vrčení přestalo poté, co se nějaké topení otevřelo, mohlo by to být tím, že se kotel snaží topit, tlačí teplou vodu do topení, ale radiátory jsou uzavřené, tak voda protéká přímo kotlem tzv. bypassem – alespoň několik radiátorů by mělo být trvale otevřených.

Ale bez znalosti kotle a situace je to jen věštění z křišťálové koule…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ta červená ručička ukazuje maximální bezpečný tlak. Radši bych zavolal panu domácímu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

To by měla být stavitelná ručka, která se nastavuje na tlak nastavený na havarijním ventilu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tu ručku si provozovatel může nastavit, aby měl přehled kam až může dojít maximální tlak po správném seřízení zařízení. Je to čistě informativní. Tento manometr nemá žádnou spínací funkci.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek