misulinka

Co vse smim dat koni?

chci se zeptat nemam moc velkou skusenost s konmi a tak se chi zeprtat co nesmim koni dat a co muzu dekuju moc za odpoved

Odpovědi
panenka

zde jsem vám našla článek o potravě u koní tak se mrknite

Zdroj: http://kkone.blog­.cz/0803/jak-kdy-a-cim-kone-krmit

pinguin

konickova nejoblibenejsi pochoutka je cukr

Q

Koníčka lze samozřejmě nakrmit nejlépe čerstvým voňavým senem a ovsem, závodní koně se pro lepší výsledky krmí třeba praženým ovsem, směsí kukuřice, lněného semínka a vůbec všelijakých dobrot, ale ptáš-li se hlavně proto, co donést koníčkovi jako pochoutku, tak hlavně to chce být domluvená s majitelem. Každý, kdo má koně si hlídá, co jeho miláček baští, jelikož taková kolika kvůli třeba nahnilému jablíčku může být potom docela drahá, jeden výjezd veta + klistýr cca 1500 + člověk co bude cca 10 –12 hodin v obavách koně vodit… Nic příjemného… takže lepší, když tomu, kdo koně krmí ukážeš, chci koni nabídnout… jablka, kukuřici, mrkev, ovesné sušenky – všechno jde, ale záleží na tom, jestli ten daný koník to snese a může.