pizlicka

Co vše se určuje při rozhodváni o výši alimentů?

Pokud muž má přítelkyni,která vlastní nemovitost,ale prodala ji,a v tom došlo k určovani soudně o výši alimentů,a soudce chce vědět přijem i přítelkyně,bere soudce ohled i na to,že přítelkyně prodala dům,a má z něj peníze,pokud budou žít ve druhém domě a peníze zatím neutratí?-rekonstrukce,at­d.AUTÁČEK,NO TO SI SNAD DĚLAS LEGRACI!VIDIS DO POZADÍ?ANI JSI NEPOCHOPIL OTAZKU A DOVOLÍŠ SI UTOČIT?DRŽ SE LASKAVĚ OTÍZEK,ODPOVĚ­DÍ,NIKOLI SOUZENÍ,KDYŽ ABSOLUTNĚ NEMÁŠ PÁRU,OCO JDE!

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, proč se pořád dokola ptáš na stejné téma, už jsem odpověděl zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-soud-otci-zvysit-alimenty-pokud-ma-prijmy-stale-stejne Otázka stanovení výživného je dosti složitá, týká se více zákonů a nakonec má konečné slovo vždy soudce. Nevím, proč si myslíš, že laikové budou chytřejší než on.

Další odpovědi
autacek

Promiň, ale tvá neustálá snaha někoho o něco odrbat se snad ani neslučuje s dobrými mravy.

Soudce bere ohled na celkovou situaci a měl by rozhodnout spravedlivě a v souladu se zákonem. Podle mě mu po majetku přítelkyně vašeho muže nic není, protože jeho přítelkyně vůči němu nemá naprosto žádnou vyživovací povinnost, ale spravedlnost je někdy slepá.

Smlouvyzdarm

Velmi zjednodušeně řečeno…dítě má právo podílet se na blahobytu svého rodiče, čili pokud přeldložíte soudu, že jste chudák s nulovým příjmem, ale jezdíte při tom v Mercedesu má na ježdění v Mercedesu nárok i Vaše dítě. Myslím, že ten příklad je naprosto jasný.......

pizlicka

Smlouvyzdarm-ne mě tento příklad jasny tedy rozhodně není.at si exmanžel jezdí v čem chce,ale mě zajima,pokud jeho pritelkyne proda svůj dům,ma z nej peníze,jestli se tento prijem exmanžela pritelkyne pocita,kdyz spolu žijí.

Smlouvyzdarm

pizlicko já nejsem soudce, ale soud by mělo zajímat pokud Váš ex je desetkrát v roce na dovolené v karibiku, tak by k tomu nipřihlédnou bez ohledu jestli to platí jeho nová "stará"nebo si na to třeba nakrade. To už platí více než dvacet let. Bohužel můžu konstatovat, že i když všichni vzhlí

Smlouvyzdarm

spadl mi počítač a tak pokračuji… vzhlíží k právníkům a soudcům tak si stačí přečítst jakýkoliv judikát na nabudete dojmu, že soudci na okresech a krajích jsou blbci, kteří vlastně o právu vůbec nic nevědí a podle toho vypadá jejich rozhodování.