Co vše na poště má a nemá podací číslo?

Co vše jsou zapsané a co vše se řadí mezi nezapsané zásilky?

Odpovědi
JájsemRaibek

Podací číslo mají tzv. zapsané zásilky, nezapsané nemají podací číslo.

Zapsané zásilky jsou ty, které se přijímají k přepravě a jejich příjem se potvrzuje (např. poštovní poukázky, doporučené zásilky, atd.). Dále jejich výdej se adresátem potvrzuje.
Nezapsané zásilky jsou ty, které se k přepravě přijímají bez potvrzení a adresátu se vydají rovněž bez potvrzení (např. obyčejné psaní, obyčejný balík atd.).