Lgee

Co vše lze dělat se zemědělskou půdou?

K čemu to slouží u pozemku? Je povinné pěstování apod. Pokud to má někdo třeba u domu?
Např. Louka?

Nejlepší odpověď
hapiky

Jsou různé druhy zemědělské půdy. Musíš specifikovat o jakou zemědělskou půdu se jedná.
Zemědělskou půdu tvoří orná půda, chmelnice, vinice, zahrady, ovocné sady, louky a pastviny.

Další odpovědi
paul1

Povinné pěstování asi nebude, ale bude asi povinnost se o pozemek starat – kosit a pod., aby zanedbaný pozemek nedělal problémy sousedům – roznášení semen plevelů, škůdci a pod.

_Bůh_

Můžeš na ní něco pěstovat / pást dobytek
Můžeš ji pronajmout (tzv. propachtovat)
Můžeš změnit územní plán, a změnit ji na stavební pozemek (zejm. pokud sousedí se zástavbou)
Můžeš ji držet jako investici (prý se zhodnocuje více než stavební pozemky a byty)
Můžeš na ní organizovat protistátní shromáždění
Můžeš ji používat jako vzletovou plochu pro RC modely letadel
Můžeš zjistit její bonitu a určit tak její hodnotu pro zemědělské využití
Můžeš na ní pěstovat dotované plodiny
Můžeš na ní vytvořit biopás, za který dostaneš odměnu (dotace)

Pepa25

Co lze, to je už napsáno. V zákoně v odkaze je uvedeno, co je zakázáno dělat se zemědělskou půdou z důvodu ochrany zemědělského půdního fondu. Zjednodušeně nelze argumetnovat „je to můj pozemek“ a bez dovolení tam udělat skládku apod.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-334

martin james

We can do cultivation, farming or we can build a farm house.
https://www.fi­eldengineer.com/ski­lls/ccna-voice