nyjono

Co vše ještě můžeme od EU, potažmo Bruselské „vlády“ očekávat?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/498619-brusel-naridil-cesku-ukoncit-neprimerene-kontroly-polskeho-hoveziho-cr-odmitne.html

Dnes mi ještě oko shlédlo článek o ne extra skvělém kuřecím mase. Také z Polska.

Nejlepší odpověď
Kepler

Brusel nám v této oblasti nemá co nařizovat, je to naše riziko a ne jejich. S těmi jejich diktáty ať se jdou vycpat. Pohoří stejně, jako v pokusu zavést imigrační kvóty pro země V4. Občas to zkrátka přehánějí.

Další odpovědi
Alesh

EU ve svém počátku byla velmi dobrá myšlenka, nicméně jak to tak pozoruji, tak se z ní stává takové obskurní společenství a bohužel je to pro nás spíš takové nutné zlo než z principu pozitivní uskupení.

xxx3

Lepší by bylo položit si otázku, co můžeme očekávat od clickbaitových článků, kterých je nejen na Novinkách plno. Zde máme opět jeden ze skupiny „zlý Brusel nám zase něco nařizuje/zakazuje“.

Edison

Co můžem z Bruselu čekat? To nikdo neví… Na to je tam dostatek blbosti pohromadě. A že nám nemůže nic nařizovat? A co jsou směrnice EU??? Nařizovat můžou. Je jen otázkou, jak moc jsme ochotni se jako stát shrbit.

mzm

Možná jen: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/polske-maso-agrofert-salmonela/?ut­m_medium=kolo­toc&utm_source=vi­talia-cz&utm_campaig­n=polske-maso-agrofert-salmonela

JájsemRaibek

Chystá se zákaz dovozu rakví z Číny. Důvodem je, že obsahují karcinogenní látky. :D

anonym

Víte ono to má i druhou stranu mince. Místní podnikatelé a to v čele řadou firem pana Babiše mají samosřejmě eminentní zájem na tom omezit přísun konkurenčních produktů z Polska a udělají pro to cokoliv. Cenovou konkurencí je neporazí, levnější být totiž neumí, a tak musí přistoupit k méně obvyklým praktikám. Co takhle rozšířit paniku a zpomalit volný pohyb zboží tohoto druhu z polska do ČR kontrolami … aha a máte tu najednou důvod proč ty kontroly možná doopravdy byly zavedeny, Agrofert si mne ruce protože polští dodavatelé v takovém zpřísněném režimu nejsou schopni dodávat dost rychle atd atd … zamyslete se než začnete automaticky kydat špínu na EU jak tu mají mnozí ve zvyku. Občas je opravdu dobré podívat se na problém i z jiného úhlu pohledu …

anonym

EU má samozřejmě velký zájem na tom aby v rámci společného trhu proudilo zboží co nejplynuleji a nedocházelo tak k omezování konkurence na společném trhu úředními obstrukcemi … pochopte že agrofert by nejraději veškerý polský dovoz potravin zastavil protože je to pro ně přímá konkurence, takto ho mohli alespoň zpomalit a EU se logicky ptá proč vlastně, co je tou hlavní motivací je to opravdu obava o zdraví občanů nebo spíš potřeba omezit dodávky konkurenčního zboží pro ANOfert ?

anonym

Netvrdím že v tom svou roli nemá obava o zdraví občanů, jen chápu že o tom EK s ohledem na postavení Agrofertu ve vládě zapochybuje.

Kepler

Raibek: no bodejť, jak by k tomu přišli funebráci? A pak: když v nebi nebo pekle udělají analýzu, hned je jim jasné, proč se tam bývalý človíček dostal. Sice mylná informace, ale mají podklad do statistiky. V nemocnici taky prd vědí, na co jsi opravdu umřel.

Drap

Mimo toto se připravuje i nařízení zákaz nošení nože bez zbrojního průkazu. V některých státech EU již platí. V případě že bude zavedeno u nás, musím se přiznat, že i přes případné sankce tento zákon dodržovat nehodlám.

nyjono

Protože systém umožňuje pouze 1 úpravu, drobnou pravopisnou chybku si uvědomuji, leč nechávám 🙂