Avatar uživatele
terry

Co vše je z hliníku a patří do tříděného odpadu?

Misky od čajových svíček, plechovky od nápojů, alobal, alobal z čokolád, misky z paštik apod, ...co ještě?
Běžné konzervy nejsou z hliníku, že ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, anonym před 3346 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Všechno z hliníku. Konzervy nebývají z hliníku. Snadno to zjistíš přiložením magnetu, nebo alespoň magnetky. Hliník neni magnetický

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Na každém obalu by dnes měl být symbol z čeho je vyroben. Když není, tak koupit to zboží, které je označeno.
Druhou otázkou je, zda máte zaveden systém na tříděný hliníkový odpad. Hliníkové fólie se obtížně recyklují - dělají to u nás snad dvě firmy. A ta jedna jeden čas měla systém, že fólie, nápojové plechovky z Al atd.) nosily děti do školy do velkého pytle, který si firma odvážela, později to děti /škola / posílaly do firma a oni zas něco za to zaplatili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jestli u nás zvednou poplatek za popelnice, tak končím z tříděním, za ty prachy ať si to třídí jiný hňup. Stejně se tříděním ničeho nedosáhlo, byl to zase akorát atak strany Zelených, aby se nějaký známý na tom obohatil ovšem tak to funguje v čechách ve všech odvětvích. Takže, až přestanou z občanů dělat blbce a třídění odpadů se začne projevovat (snížení poplatků), tak budu třídit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Terry, ještě tam patří některá víčka z jogurtů a podobných mléčných výrobků. Víčka z jogurtových a mléčných nápojů, z Kyšky, acidofilních mlék. Když se Ti něco takového objeví v ruce, tak to stačí opláchnout pod vodou z nepotištěné strany a zorientuješ se.
Také některé hotové muffiny koupíš v hliníkové mističce. Stejně tak aspiky a jiné polotovary.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

S těma plechovkama od nápojů pozor ne všechny jsou hliníkové,některé jsou z magnetického nerezu.Poznáš to lehce,pokud je hliníková není magnetická ,pokud se magnet přilepí je do železa. Běžné konzervy jsou ocelové popř nerez(magnetická)


Já osobně odpad netřídím.A pokud ano tak si kovy odvezu sám do sběrny,proč bych to měl třídit pro město!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vinpe

Běžné konzervy nejsou z hliníku, otvírají se otvírakem. Konzervy, víčka od zavařenin jsou z ocelového plechu, obsahují železo. Běžně se hází do kontejneru na kov společně i s hlinikem, pokud je už ve městě. Můžou se odevzdat do sběrného dvora, nebo prodat do sběrných surovin. Na skládku nepatří, zde zreznou a nic z nich nezbyde. Jsou cennou surovinou pro průmysl.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí