mirekborek

Co vše jde zjistit z IP adresy?

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, co vše se dá zjistit z IP.
Omylem jsem otevřel nějaký IP logger a chtěl bych vědět, co vše kromě polohy se dá zjistit nebo udělat.
Díky za odpověď.

Jde o veřejnou IP s jedním otevřeným portem.

Odpovědi
autacek

To nejzákladnější co jednoduše zjistíš je, na koho je adresa (adresní rozsah) registrován. Velice často je to poskytovatel internetového připojení (například UPC, Vodafone, adod.), případně internetových služeb (Google, Seznam, Hosting, atd.). Skutečná poloha počítače, resp. uživatele s danou IP na druhé straně však nemusí sedět, ani městem, někdy ani státem. Otázka by se dalo přirovnat zhruba ke stejné, jako co vše lze zjistit z telefonního čís­la.

To ostatní, co lze zjistit o jiném vzdáleném počítači, pak nesouvisí
jen s jeho IP adresou, ale s celkovou strukturou systému, zabezpečením, atd. a abys zjistil víc, musíš na něj zavolat.

anonym

Ve spolupráci s poskytovateli internetového připojení, kteří zpravidla vědí kterému klientovi přesně v který čas byla ip adresa přidělena se dá zjistit i celé jméno, poštovní adresa a číslo bankovního účtu třeba 🙂 … zkrátka vše co o klientech eviduje ISP. Samozřejmě ISP tyto informace nedá jen tak někomu, ale policii ochotně ano.

Roman71

Pokud by se jednal o veřejnou IP, tak kromě adresy i poskytovatel připojení k internetu a jaké porty má daný počítač na této adese přístupné pro vstup do operačního systému.

Kryšpín

Hodně je to brnkačka, je to Veřejná IP, Privátní IP, Dynamická IP, Statická IP, připojení LAN, nebo VAN, je tam díra, port otevřený, nebo NAT a.t.d.

Mirekborek, – jak píše George, když je šikula tak trochu více, pokud máte obavu o konto, tak nejlépe do Švýcar i když základ vkladu je deset melounů, trochu do nich strýcové z Bruselu bušili směrnicemi, ale diskrétnost je zachována, je pouze menší problém s výběrem nejlépe je přímo v bance. Ale pokud jste trochu movitější sto a více, tak vám bankovní Boy přiveze výběr v Evropě až do bydliště.

anonym

porty :) … no tady bych si moc nefandil, skenování portů vám u drtivé většiny ip adres k ničemu nebude, jejich uživatelé zpravidla sedí za firewallem či natem, takže se na jejich SSH terminál, FTP server, HTTP server pokud vůbec něco z toho provozují jen tak snadno nedostanete :) což vám pochopitelně nebrání to zkoušet ale úspěšnost bude prakticky nulová.