Co vlastně znamená, když někdo řekne: Kurník šopa?

Kurník je pro obydlí pro slepice, ale co je šopa a proč jsou tyto dvě slova dohromady? Sám je občas vyslovím, když se něco nepodaří, ale vlastně neznám jakou mají souvislost, ale používají je i ostatní v takových situacích.

Nejlepší odpověď
annas

Kurnik šopa je původné ostravské zaklení sakra.

Srovnatelné s polským kurnik = lurník (překlep), patří kurník a szopa = chatrč z německého Schuppen = kůlna.

Přeneseně legrace, sranda = švanda, přikoněno k srát; něm. ohne bez.
Podle Slovníku nespisovné češtiny.

Samozřejmě zaklení se rozšířilo i do jiných oblastí.

Např. Valaši vysvětlují takto:
„Společensky relativně únosná úlevná kletbička. Kurník a aj šopa nebyly na Valšsku nigdy prostorama pokládanýma za příliš důstojné.“
http://valachem­snadno.php5.cz/Sa­si.htm

Jak to vypadá v kurníku, často i v šopě? Určitě ošklivě. Slovo sakra bylo považované za hrubé zaklení, které bylo/je hříchem.

Další odpovědi
anonym

Šopa je dřevník, kůlna… raději říct „kurnik šopa“ než kurwa.

…slovo „lurnik“ v polštině neexistuje!

Cenobita

Zde o tzv. zjemnění výrazu, místo sprostých slov se zjemňuje nebo se používají taková slova, aby neurážely Pána Boha:

kur*a > kurňa, kurník

do prd*le > to prkenný ohrady

Krista Pána > krindy pindy

eufemismus – zjemnění jazykového výrazu označujícího nepříjemnou nebo drsnou skutečnost

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/eu­femizmus-eufemismus

fcoop

barbakan – dřív,než plácneš zase nějakou „bzduru“,přesvědč se,jestli vůbec víš,o co jde. Lurnik znamená polsky „kolna“.
Víš,co je to bzdura?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

fcoop

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

fcoop. Dokaž, že lurnik je kolna, a dám na modlení!

fcoop

Spletl jsem se a omlouvám se!
Lurnik znamená „kurnik“.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

fcoop

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.