hanny 2

Co vlastně "žerou"masožravé rostliny?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Třeba mouchy , pavouky co na ně usednou …prostě hmyz. Nevím ,kdybyste jim dala prst- zda by vás kously

Další odpovědi
Marunka2

Drobulinký hmyz, velikosti např. vinných mušek. Z tohoto hmyzu získávají dusík či další látky, které se jim nedostává z půdy. Tyto rostliny se vyskytují např. v bažinách a konkrétním zástupcem jsou třeba rosnatky. Ty tedy jediné znám, ale je jich více – i v ČR.
Říkali nám o tom ve škole a přesně si to nepamatuji, ale mám dojem, že jedna vinná muška dodá těmto masožravkám dusík snad i na celý měsíc dopředu. Takže určitě nemají zapotřebí „žrát“ prsty či hovězí 🙂. Při doteku asi listy stáhnou, ale myslím si, že lidskou kůži trávicí šťávy masožravek ani nenaruší. Ale v praxi jsem to neměla čest zkusit 😉.

tom004

Všechno co se chytne do jejich voňavých hmyzolapek.

Drap

Hmyz a maso neni jejich jediná výživa, berou si živiny i ze země. Tyto rostliny většinou pocházejí z chůdých půd, tak si tímto způsobem doplňují živiny. Neni třeba jim krájet hovězí.