arygnoc

co vlastně v Libyi ještě chtějí?

16 skutečností, o „které Libye přijde“

Text zveřejnilo newyorské nakladatelství a portál www.disinfo.com

  1. V Libyii se neplatí za elektřinu, elektřinu mají všichni občané zdarma.
  2. V Libyi se neplatí žádné úroky za půjčky, banky v Libyi vlastní stát a podle zákona všichni občané dostávají půjčky s nulovými úroky.
  3. Vlastnit dům či byt se v Libyii považuje za lidské právo.
  4. Všichni novomanželé v Libyi dostávají od vlády částku v hodnotě 50 000 amerických dolarů na koupi svého prvního bytu či pro začátek do rodiny.
  5. Vzdělání a zdravotnictví jsou v Libyii zadarmo. Před Kaddáfím bylo jen 25 procent Libyjců gramotných. Dnes je jich 83 procent gramotných.
  6. Pokud chtějí Libyjci farmařit, dostanou do začátku zadarmo pozemek, farmu, zařízení, semena a dobytek.
  7. Pokud Libyjci nemohou ve své zemi najít vzdělání či lékařskou péči, které potřebují, vláda financuje jejich vzdělávání či léčení v zahraničí a nadto dostanou měsíčně diety ve výěí 2300 amerických dolarů.
  8. Pokud si Libyjec koupí automobil, vláda ho dotuje částkou 50 procent jeho ceny.
  9. Cena benzínu v Libyi je 0,14 dolarů za litr.
  10. Libye nemá žádné státní dluhy a její finanční rezervy ve výší 150 miliard dolarů jsou nyní celosvětově zmrazeny.
  11. Pokud nemůže Libyjec najít zaměstnání po absolutoriu školy, vláda mu platí průměrný plat v jeho profesi až do dobu, než zaměstnání nalezne.
  12. Část příjmů z prodeje libyjské ropy přichází rovnou na individuální konto všech libyjských občanů.
  13. Matka, která porodí dítě, dostane 5000 amerických dolarů.
  14. 40 bochníků chleba stojí v Libyi 0.15 dolaru.
  15. 25 procent Libyjců má univerzitní vzdělání.
  16. Kaddáfí realizoval největší světový zavodňovací projekt, aby byla voda k dispozici po celé libyjské poušti.

zdroj: http://www.blis­ty.cz/art/60795­.html

Nejlepší odpověď
lexx

Hmm, tak tam bych neemigroval, v seznamu chybí 4 manželky na chlapa a zdarma deputát 25 litrů piva / týden.
Doplňuji:
Jinak pěkný příklad proč socialismus (ani komunismus) nemůže dlouhodobě existovat.
Jenomže, i ten světový kapitalismus mele z posledních, co příjde ? Kdo to ví ?

Další odpovědi
Drap

Však oni se brzy probudí do tvrdé reality kapitalismu. Potom si už jenom budou vzpomínat jaké to bylo za tatíčka Kadáfího a děti jim to nebudou věřit.

led

Konečne zverejnili, prečo vlastne odstránili Kaddáfiho zriadenie.
Prichádzať dlhodobo o zisky je veľmi smutné…

jendahun

Je to jako se ženskou: neví co chce,ale nedá pokoj,dokud to nedostane.
Ten dopad na tvrdou zem co teď zažijí,bude velice nepříjemný.A ne­pomůže jim ani Alláh.