Kelt

Co vlastně člověk potřebuje aby se cítil štastný?

Dobrý večer. Co vlastně člověk chce? Toužíme cestovat, mít auto, hmotné věci, když jsme nemocní, přejeme si uzdravení, když jsme nezaměstnaní, tak si přejeme získat práci. Všechny tyto věci si ale přejeme v těžkých chvílích a když danou věc získáme,jsme často zklamání nebo překvapeni, protože jsme si mylně domnívali, že se budeme cítit lépe a bereme všechno jako samozřejmost. Když něco nemáme, strašně po tom toužíme, ale když to získáme, připadá nám daná věc po určité době jako všední. Žádnou hmotnou věc si člověk nemůže vzít s sebou. Ale co vlastně člověk chce? Co má trvalou hodnotu?

Odpovědi
marci1

Pocit štěstí je vlastně to, aby se člověk cítil dobře. Potřebuje :

  • dostávat lásku a podporu od ostatních
  • dávat lásku a podporu ostatním
  • přijímat a dávat lásku a podporu sám sobě
  • mít důvěrný vztah s druhým člověkem
  • víru v dobro
  • najít si svůj životní cíl (smysl života) a jít si za ním.

Pocit štěstí snižuje krevní tlak a vede lidi k dlouhověkosti. Je zjevné, že stres způsobuje, že člověk podléhá nemocem. Pocit štěstí podporuje funkci imunitního systému. Proto šťastní budeme zdrávi, budeme mít lásku, rodinu, budeme spokojení a budeme se cítit dobře. 🙂

ponovotny

Pokud mluvíte o pocitu kdy sám sobě říkáte „já jsem šťastný“ tak člověk potřebuje nějaký podnět který mysl nastimuluje k takovému pocitu. Nejlépe funguje zde zmíněná láska, ale ve smyslu zamilovanost. Tento pocit „štěstí“ však bohužel nikdy není trvalého charakteru a navíc si ho člověk nemůže plnohodnotně cíleně navodit.
K nejkvalitnějšímu životnímu štěstí vede pravděpodobně cesta „kritické spokojenosti“ tedy stav kdy se člověk neustále snaží dělat to nejlepší možné.
Doplňuji:
ještě lepší vysvětlení http://www.you­tube.com/watch?v=1si3MO­bALao

Sarrow

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mas­lowova_pyrami­da

Stingo

Jedině lásku potřebuje

NikkiHeat

Podle ????? se životní štěstí skládá ze čtyř kamenů…zdraví, rodina, hmotno, láska........vždy jeden kámen chybí.....když máš štěstí máš max. 3 kameny, když máš smůlu (relativní) máš pouze jeden. Akorát nevím když co si když si nemocný, opuštěný, jedináček a chudý.....to si asi v pr…

Co se týče trvalé hodnoty…zjistíš to po přečtení Eposu o Gilgamešovi )))

arygnoc

byť šťastný je vedomie, že na svete je niekto, kto ma potrebuje.

zdravie. láska, peniaze – veci, ktoréprichádza­jú/odchádzajú,a­le ten, kto vás potrebuje, je večný – je jedno, či je to potomok, rodina, milovaná osoba alebo davy úplne cudzích ľudí (napr. u profesie lekára, …) – tá ich potreba mojej existencie ma činí šťastným.

oni totiž ukazujú hodnotu môjho života i po mojej smrti – človek, pre nikoho potrebný, akoby nebol – kto o ňom vie? koho zaujíma jeho pocit šťastia (čo vlastne považoval za šťastie?) -nikto ho nepotreboval, nikomu nechýba.

a to je šťastie – byť tu, byť potrebný.

xxxx*
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854 (hviezdičky)
alebo
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854?f=6
xxxx*