dust8

Co vlastně charakterizuje noblesu?

Nejlepší odpověď
annas

Když slyším tento výraz, vyvstane mně na mysli Oldřich Nový a postava Kristiána ve jednom starém filmu, ale i v jiných.

„Zavřete oči, odcházím,“ říká slavný filmový milovník. Vidím jeho mírnou úklonu, uhlazenost, něco, co působí „vznešeně“, ušlechtile, elegantně.

Dnes se o noblese mluví u některých modelek, když předvádějí módní oděvy. Příliš nesleduji, ale možná některá má v sobě charisma, které působí příjemně a zaujme diváky.

Další odpovědi
ivzez

Noblesa se připisuje „vyšší společenské vrstvě"
a jde o určitou jemnost či ušlechtilost.