Mirdas

Co víte o „nastřelení“ zubů ?

Zda si hodláte nechat od zubaře udělat zcela nové zuby ( ne klasickou protézu ), jak se to provádí, jsou nějaké druhy, jaká je cena, trvanlivost a podobně ?

Nejlepší odpověď
da ny

Příklad ceníků Implantátů:
http://www.lekari-online.cz/sto­matologie/ceni­ky/zubni-implantaty
Cena se odvíjí od zvoleného pracoviště a použití implantátů (několik výrobců domácích i zahraničních – titan).

V bezzubé čelisti je nutný minimální počet 4 ks implantátů (4 důležité pilíře = v místě 3 a 6, někdy + další vmezeřené pilíře. Zde o počtu rozhodne lékař …
Dále se musí počítat s protetikou – „pevným“ můstkem. Jedna čelist se dá pořídit i kolem 150 – 200 tisíc (ne v pražském špičkovém pracovišti či pracovišti zaměřeném na zahraniční klientelu).
Protetická práce zhotovená v zubní laboratoři může být též z různých a tedy cenově odlišných materiálů.
Implantáty lze kombinovat i s vlastním chrupem (nabroušené pahýly vlastních, devitalizovaných či živých zubů.
Je možný i 1 implantát např. při ztrátě horního řezáku.
Šroubují se do kosti.
Pacientům, kterým nedrží snímací náhrada se mohou zavést minimálně 2 implantáty (3 – 3), na kterých mohou být zásuvné spoje, díky kterým snímací náhrada drží.
Životnost = různě dlouhá doba, individuální. někdo se i brzy odhojí.
Důležitá je dokonalá ústní hygiena!!!
Doplňuji:
150 – 200 tisíc Kč je myšleno pro 1 čelist včetně protetické práce.

Další odpovědi
Agneta

Nemyslíš ty "profi"implantáty, které mají prominenti? To je tak plus mínus na milión Kč (900 000 až 1 100 000,–):D
Doplňuji:
Je to dost náročné, šroubují se do dásně. A musí se denně dobře čistit – v meziprostorech :D

mosoj

Zubař dělá všechno, jenom nenastřeluje !!!!!!!
Doplňuji:
Jo a čistěte si zuby.

marci1

Zde jsou informace : http://www.im­plantaty.info/in­dex.php?page=im­plantaty

ptáč

Nebylo by levnější nastřelovat nástřeláky než zuby? 1 nástřel trvá cca 1 minutu. Ale než nastřelovat za 150 000 korun nebo dolarů, nebylo by levnější nastřelovat zuby do čela? http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/701090/nas­trelak.jpg

Agneta

  • chtěla jsem říct do kosti (nejen do dásně):D

    trvanlivost 500 let a víc :D