Luke19

Co víte o městě Prostějovu

Bez toho aniž se podívat na internet. Co víte o městě Prostějově? Díky za odpověď !
Doplňuji:
Při tom také můžete hlasovat o logu města. Jakož to turista http://www.mes­topv.cz/cz/ak­tuality/anketa-prostejov-hleda-logo.html

Nejlepší odpověď
annas

Do Prostějova často jezdím. Bývalý OD Prior postavený uprostřed náměstí, upravené centrum, Jiří Wolker (i jeho hrob), jeden z prvních krytých bazénů na Olomoucku, kino, obchodní akademie, oděvní průmyslovka, oděvní průmysl, rekonstruované hlavní nádraží a další objekty, stadion na okraji města, rybník – víc mě nenapadá.
Doplňuji:
Nevím sice, co jste chtěl slyšet a k čemu vám to pomůže
Ještě jsem navštívila muzeum na náměstí, chodím kolem pomníku T. G. Masaryka – před radnicí.
Protože se mně Prostějov celkem líbí, i když znám centrum a jeho okolí, ještě jsem přemýšlela a vzpomněla si na filozofa Edmunda Husserla a jeho fenomenologii (mám dojem, že se po něm jmenuje náměstí), dále na Pavlínu Pořízkovou a její problémy s emigrací Poslední. Narodil se zde můj oblíbený spisovatel Vladimír Körner.

Další odpovědi
quentos

„bez toho aniž se podívat“?
Bez toho aniž se podívat na internet, já vědět pouze o oděvní podnik. To být vše.

LysoňXXX

Krásné město! Vlastně moje takové druhé město, protože tam mám rodinu. Jako malej jsem strašně rád chodil k Abrhámkovi do řeky.. Časem hokej, tenis, basketbal atd. OP je proslulé, ale sláva ta tam.. Rodiště Otta Wichterleho. Je toho strašně moc :) Jsou tam krásné ženy. Jen některým místům třeba okolo Vrahovic či Šárky se vyhýbám.

marci1

Prostějov je město se zvláštní příjemnou náladou. Velmi zajímavá radnice, hrob Jiřího Wolkera a hřbitov, kde probíhal pohřeb mé milované babičky.
Příjemní, vstřícní lidé kamarádské povahy. 🙂