Awe

Co vede lidi k tomu žít „SINGL“?

Proč je v dnešní době více lidí bez partnerů?Čím to je způsobené?Strach ze závazků,nedůvěra nebo něco jiného?Jistě že mnoho lidí se vymlouvá na svou práci a málo času, ale tohle jsou klasické výmluvy.Přitom je v dnešní době o moc jednoduší se seznámit díky internetu,telefonům a technice vůbec.

Nejlepší odpověď
Drap

Celá řada důvodů. Každý má nějaký a je jen na každém jednotlivci, jak se rozhodne zařídit si svůj život.

Další odpovědi
iceT

Obava převzít zodpovědnost i za někoho jiného než jen za sebe.Ono to samozřejmě má své výhody i nevýhody.Stejně jako manželství.

briketka10

hluboce se mýlíš není to tak
já bych se např. ráda seznámila,
ale na netu jsou taková individua,
že klasická výmluva je na místě !!
nikam nechodím jsem doma díky
své nemoci, ale nějakého mrzáka
doma mít také nechci jen přítele,
který by mě občas navštívil, ale
nerada bych se o něj starala to
mám už za sebou..
ráda mu uvařím, zajdu na pivko,
mrknem se na film, poslechnem
si hudbu aták 😁

anonym

Pohodlí a to, že být singl už není společenským znevýhodněním (zejména holky už nejsou okolím vnímány jako ´divné´, nemají-li ve dvaceti tři děti… 😉 ).
Singl ale neznamená bez styků (jakýchkoli) s libovolnými partnery/kami…
😉

huxa

Mě k tomu vede třeba to, že mě žádná nechce 🙂

marci1

„Singl“ žijící osoby musíme nejdříve rozdělit na ty, kteří se sami rozhodli, že budou žít sami a na ty, kteří tak žijí „nedobrovolně“. Ti první, především mladí asi toužili po pohodlném, svobodném životě. Zase si musí vše financovat sami, s partnerem by se podělili o platby za byt, auto, hypotéky apod. Ti druzí ( rozvedení, vdovy, vdovci ) to mají horší, poněvadž čím je člověk starší, tím menší má naději, že si najde partnera. Dost starších lidí má také obavy z případného nového partnerství, z toho, aby se „nespálili“. Žít „singl“ je celosvětový trend a stále takových lidí přibývá.

suaeda

Důvodů bude asi víc. Zejmena se nechtějí lidé vázat, dále pracovní vytížení, strach ze změn ad. V poslední době přibývají ale lidé, kteří žíji tzv. „midle“ (nevím zda jsem to napsal správně). Mají svoji samostatnou domácnost, ale mají občasného partnera se kterým se schází, chodí do společnosti a třeba spolu jezdí i na dovolenou.

Hamon

Ano, je tolik možností se seznámit, že by byl hřích nežít single.

zjentek

je dobré se podívat do historie a zjistit tam něco o vzniku svazku manželského, než začneme brát život „single“ jako něco nepřirozeného. Tady se ti skýtá zcela nová otázka- je manželství lidská přirozenost? Dalo by se odpovědět, že ano ..že manželství je stejně samozřejmé a přirozené jako třeba peníze :o

Krakis

S ženskou je to hrozný a bez ženský ještě horší-tak si vyber.Proto už nemám ženu,ale přítelkyni… 🙂

anonym

Klid

sanskrybastr

Věřte tomu, nebo ne, ale někteří lidé jsou single prostě z toho důvodu, že se jim partnera/partnerku nedaří najít. Já třeba mám jednoho kamaráda, který je už několik let single přesně z tohoto důvodu. Doporučil jsem mu, ať si zkusí na https://www.lo­vino.cz/ najít nějakou seznamku a hledat přítelkyni tímto způsobem. Říkal, že to prý vyzkouší, tak uvidíme.