Avatar uživatele
Ametyst

Co ve vás vyvolal náhlý vpád azbuky do života?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Viktorie II. před 711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Vztek a vzpomínky na dobu před 90's. Sotva 33 let po easy revoltě klíčníků a jsou zase zpět no, chudák Kocáb jako by nebyl. (;

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nevidím to nijak dramaticky. Technické vícejazyčné manuály a různé dokumenty jsou v také v ruštině, takže azbuka nikdy nezmizela. Spíš se častěji na ulici ozývá ukrajinština, která je od ruštiny dost odlišná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Tady v Práglu to není žádná novinka, venkoncem snad třetina graffiti na domech apod. je už v azbuce. :(

Spíš mě sejří fakt, že o5 bezcenní darmožrouti předvádí, jak jdou pohotově s dobou. NJN, prostě MUSÍ prokazovat svoji „aktivitu“, přeci nebudou prokazovat OPRAVDOVOU PRÁCI. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Do mého života žádná azbuka nevpadla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Domnievam sa, že zjavne nejde o ruskú azbuku, ale ukrajinskú, kedže Ukrajinci „dobyli“ Európu.
Písmo je rovnaké, len je medzi týmito dvoma rečami zopár odchyliek (nie úchyliek).
Pokiaľ ide o ruskú azbuku, pre mnohých z nás to nie je „Terra inkognita“ (Zem neznáma)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Uvědomil jsem si, že jich je tu dokonce víc než za normalizace či v devadesátkách, než jsme s Kocábem Sověty odsunuli zpět do své vlasti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Jenom nenávist. 21. srpna, když jsem vstala, bylo mi 10, matka plakala a řekla mi, že bude válka. U pošty stály 4 ruské tanky. Blesk z čistého nebe, tenkrát neměl telefon skoro nikdo. Nikam jsme jako děti nesměly chodit. Vyvěšeny sovětské vlajky…

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nic. Azbuku používám poměrně běžně pracovně. A minimálně od roku 2014, kdy je klíčové si číst ruské zdroje v originále, i soukromě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Někteří senioři si opráší svoje znalosti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Elkon: Kamarádka dostala výsledky covid-testu v češtině a azbuce. Je to horší, než si myslíš.

Avatar uživatele
_Bůh_

Ona neumí česky ani ukrajinsky?

Avatar uživatele
Viktorie II.

°, kdo, tvoje matka?

Nový příspěvek