Ametyst

Co ve vás vyvolal náhlý vpád azbuky do života?

Nejlepší odpověď
zjentek

Vztek a vzpomínky na dobu před 90's. Sotva 33 let po easy revoltě klíčníků a jsou zase zpět no, chudák Kocáb jako by nebyl. (;

Další odpovědi
Hlada

Nevidím to nijak dramaticky. Technické vícejazyčné manuály a různé dokumenty jsou v také v ruštině, takže azbuka nikdy nezmizela. Spíš se častěji na ulici ozývá ukrajinština, která je od ruštiny dost odlišná.

aliendrone

Tady v Práglu to není žádná novinka, venkoncem snad třetina graffiti na domech apod. je už v azbuce. :(

Spíš mě sejří fakt, že o5 bezcenní darmožrouti předvádí, jak jdou pohotově s dobou. NJN, prostě MUSÍ prokazovat svoji „aktivitu“, přeci nebudou prokazovat OPRAVDOVOU PRÁCI. :(

elkon

Do mého života žádná azbuka nevpadla.

led

Domnievam sa, že zjavne nejde o ruskú azbuku, ale ukrajinskú, kedže Ukrajinci „dobyli“ Európu.
Písmo je rovnaké, len je medzi týmito dvoma rečami zopár odchyliek (nie úchyliek).
Pokiaľ ide o ruskú azbuku, pre mnohých z nás to nie je „Terra inkognita“ (Zem neznáma)

Kazatel

Uvědomil jsem si, že jich je tu dokonce víc než za normalizace či v devadesátkách, než jsme s Kocábem Sověty odsunuli zpět do své vlasti.

GM

Jenom nenávist. 21. srpna, když jsem vstala, bylo mi 10, matka plakala a řekla mi, že bude válka. U pošty stály 4 ruské tanky. Blesk z čistého nebe, tenkrát neměl telefon skoro nikdo. Nikam jsme jako děti nesměly chodit. Vyvěšeny sovětské vlajky…

Pepa25

Nic. Azbuku používám poměrně běžně pracovně. A minimálně od roku 2014, kdy je klíčové si číst ruské zdroje v originále, i soukromě.

Kryšpín

Někteří senioři si opráší svoje znalosti

Ametyst

Elkon: Kamarádka dostala výsledky covid-testu v češtině a azbuce. Je to horší, než si myslíš.

_Bůh_

Ona neumí česky ani ukrajinsky?

Viktorie II.

°, kdo, tvoje matka?