Avatar uživatele
ReHu

Co vás více pohání k dalšímu či většímu úsilí? Úspěch, nebo neúspěch?

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Jsem ráda, že nás je většina.
Já, když se mi daří, jsem někdy k nezastavení 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, marci1 před 2968 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Obojí ± stejně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Úspěch.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jednoznačně motivující je úspěch. Má obrovský vliv na upevnění sebedůvěry, která je nezbytná k maximálním výkonům, fyzickým i duševním.
Neúspěch moc sebedůvěře nepřidá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neúspěch. Když se to nepodařilo teď, musí se to podařit příště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

U mě spíš úspěch. Když v něčem uspěji, pak vím, že na to mám talent, a tak se v té činnosti dále zdokonaluji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lů18

dříve to bylo oboje, ale po 4 letech s učitelkou němčiny a francouzštiny, která mi i přesto, že jsem měla průměrem na lepší známku (2 a 3), dala horší známky z obou předmětů (3 a 4) a poté co mi řekla, že při průměru 2,7 to na pětku není, pro mě to byl neuspěch a to, že mě srazila řekla mi tím, i kdyby ses sebe víc snažila, prostě dostaneš tu horší známku, i přesto, že mi do očí řekla: dám vám horší známku, tím se budete víc snažit … tady mě ten neuspěch zlomil, takže pro mě jednoznačně úspěch vede v to, abych se ještě více snažila k ětšímu úspěchu, protože vím, že na to mám a že můžu mít i navíc :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Spíše úspěch, to je úplná živá voda. Když zjistím, že jsem něco udělal dobře jsem ochoten obětovat daleko víc pro další povedenou akci.

Ale ze školních let si pamatuju, jak mi jednou baba nasázela asi tři pětky z biologie za sebou. Jedna zmatlaná písemka, jedno nečekané zkoušení na opravu písemky a druhé nečekané zkoušení v další hodině na opravu prvního zkoušení. Čili docela těžký neúspěch. Bylo jasné, že se to prostě musím nutně naučit. Tak jsem se do toho pustil a učil jsem se tak dlouho, až mě to dokonce začalo bavit. A baví dodnes, jako koníček. Baba mi příště dala 2– (lepší známku už jsem od ní nikdy nedostal) takže čtyřka byla zachráněna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě úspěch, ten mě tak „nabije“, že nevím,kdy přestat. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kajdulka

samozdřejmě úspěch…u mě pravidlo poučím se z každé chyby …neplatí:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek