aliendrone

Co vás nejrychleji/ne­júčinněji po chřipce „postaví na nohy“?

Znáte to, člověku je jako kdyby proletěl mlátičkou a doba, kdy byl v podstatě OK hned poté, co opadly horečky je dávnou minulostí. Máte nějaký SPECIÁLNÍ postup (popřípadě kombinaci postupů), než jsou standardní všeobecně doporučované odpočinek, vitamíny/ovoc­zelenin. šťávičky/polévkové vývary??

Je sauna dobrý nápad? Jedni říkají (a pochvalují si), že ano, v podstatě tělo pokračuje v léčebném procesu pocením (když se mu saunováním pomůže) a tím celkově urychlí regeneraci sil, jiní že saunou (finskou – suchou) po nemoci se tělo ještě víc vyčerpává a celkové vzchopení se tím prodlužuje?

Odpovědi
Kepler

Příjem vitamínů, bylinkové čaje, minerály – to se doporučuje spíše jako prevence. Jakmile nemoc odezní, tak už to je skoro jedno. Když bolí celý člověk, nejlepší jsou masáže, které přivodí příjemnou únavu. Nebo se aspoň naložit do teplé vany, s výhodou masážní. Prostě relax. Podle mého názoru sauna není vhodná, příliš zatěžuje tělo. Osobní zkušenost ale nemám, já už nebyl ani nachlazený nejmíň 20 let. Do mně, když nějaká breberka vleze, rozhlídne se a když uvidí tu hrůzu kolem, hned vezme roha.

da ny

Neměla jsem chřipku snad 40 let..... když, tak jen virozy.
Angíny mne míjejí,( stav po TE).
Saunu mím zakázanou.
Saunováním pomáháte zánětům, snad spíše jako prevence, pro někoho může být fajn…

plebs

Rozsudek Krajského soudu v Bratislavě

aliendrone

S těmi moribunduskami to tak určitě nebude Keplere. Kdyby jo, tak by chudinky prchaly už jen při přiblížení ke mně!!! ;) :D :D To ti závidím, já mám chřipku s rýmou každý rok – kdysi jsem zkoušel očkování (funguje), ale rozdíl mezi naočkovanou chřipkou a tou zdarma mi nepřijde významný. Je to jen ztráta času peněz.