Avatar uživatele
aliendrone

Co vás nejrychleji/ne­júčinněji po chřipce „postaví na nohy“?

Znáte to, člověku je jako kdyby proletěl mlátičkou a doba, kdy byl v podstatě OK hned poté, co opadly horečky je dávnou minulostí. Máte nějaký SPECIÁLNÍ postup (popřípadě kombinaci postupů), než jsou standardní všeobecně doporučované odpočinek, vitamíny/ovoc­zelenin. šťávičky/polévkové vývary??

Je sauna dobrý nápad? Jedni říkají (a pochvalují si), že ano, v podstatě tělo pokračuje v léčebném procesu pocením (když se mu saunováním pomůže) a tím celkově urychlí regeneraci sil, jiní že saunou (finskou – suchou) po nemoci se tělo ještě víc vyčerpává a celkové vzchopení se tím prodlužuje?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? vas999, independent před 2256 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Příjem vitamínů, bylinkové čaje, minerály – to se doporučuje spíše jako prevence. Jakmile nemoc odezní, tak už to je skoro jedno. Když bolí celý člověk, nejlepší jsou masáže, které přivodí příjemnou únavu. Nebo se aspoň naložit do teplé vany, s výhodou masážní. Prostě relax. Podle mého názoru sauna není vhodná, příliš zatěžuje tělo. Osobní zkušenost ale nemám, já už nebyl ani nachlazený nejmíň 20 let. Do mně, když nějaká breberka vleze, rozhlídne se a když uvidí tu hrůzu kolem, hned vezme roha.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Neměla jsem chřipku snad 40 let..... když, tak jen virozy.
Angíny mne míjejí,( stav po TE).
Saunu mím zakázanou.
Saunováním pomáháte zánětům, snad spíše jako prevence, pro někoho může být fajn…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Rozsudek Krajského soudu v Bratislavě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

S těmi moribunduskami to tak určitě nebude Keplere. Kdyby jo, tak by chudinky prchaly už jen při přiblížení ke mně!!! ;) :D :D To ti závidím, já mám chřipku s rýmou každý rok – kdysi jsem zkoušel očkování (funguje), ale rozdíl mezi naočkovanou chřipkou a tou zdarma mi nepřijde významný. Je to jen ztráta času peněz.

před 2256 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek