Kazatel

Co vás napadne při zaslechnutí jména Evžen?

Nejlepší odpověď
autacek

Evžen, lovec žen ? 🙂

Další odpovědi
annas

Bratrance, který se jmenoval Evžen, režiséra Evžena Sokolovského, stadion Evžena Rosického v Praze

Matně si vybavuji lidovou píeň o princi Evženovi. Detaily už nikoliv, takže něco víc k této písni.
http://www.svej­kmuseum.cz/Pis­nicky/eugen.htm

Ženská varianta Evženie pak mně připomínu román od Honoré de Balzaca – Evženie Grandetová.

Pamatuji si i původní verzi Eugen – v češtině došlo ke změně g v ž. Gen mně připomíná dědičnost, na eu jsem se podívala – z řečtiny dobrý.

dudu

Oněgin.

Drap

Třeba se mi vybaví Evžen Huml ze seriálu Chalupáři.

dubraro

Jeden konkrétní nositel tohoto jména, kterého jsem dost neměl rád.

zjentek

Nesplacená půjčka!

marci1

Urozený. Papežové Evženové, vojevůdce Savojský, Oněgin a hlavně Huml. 🙂